Poznámka: Chlapi moji, hlasujte…

21. Apríl 2017 · Autor: admin 

Tak to bežne zaznieva z úst rimavskosobotského primátora na rokovaniach mestského parlamentu. Aj na ostatnom aprílovom zasadaní použil slovo chlapi niekoľkokrát. Pritom občanov v snemovni nezastupujú len muži, ale aj štyri ženy, medzi ktorými je aj jeho dcéra.

Mňa by sa to osobne ako ženu dotklo a považovala by som to za skrytú diskrimináciu. Preto sa čudujem, že žiadna z poslankýň sa voči takémuto vyjadreniu neohradila a nepoznamenala, že hlasujú aj príslušníčky nežného pohlavia. Mne to nepripadá celkom fér, ani humorné zo strany hlavy mesta, obracať sa neustále len ku chlapom.

Nevedno povedať, koho má primátor na mysli, keď povie „chlapi moji“, či len tých poslancov, ktorí mu vždy všetko pokorne, bez pripomienok odhlasujú, alebo všetkých mužov v snemovni. Mne to pripomína maniere nadradeného človeka tak ako jeho ďalšie vyjadrenie v súvislosti s bodom rokovania o asfaltovaní ciest z úverov: „Ak nezahlasujete za asfaltovanie, tak nespravíme vaše ulice!“ Poslanec Klaubert kontroloval, či to má byť ako vydieranie. Na to už primátor neodpovedal.

Osobne si nemyslím, že takéto neadekvátne vyjadrenia typu „chlapi“ na adresu poslancov patria na verejné rokovanie, ktoré snímajú televízne kamery, do úst primátora mesta. Takto sa bežne vyjadrujú muži v krčme, na stavbe alebo bačovia. Prvý muž mesta by mal v prvom rade dodržiavať etiketu, vážiť slová, vystupovať seriózne a korektne, aby sme sa my, občania, nemuseli za neho hanbiť.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 21. 4. 2017

Comments

Jeden komentár - “Poznámka: Chlapi moji, hlasujte…”

  1. spalovac mrtvol - 21. Apríl 2017 20:33

    Foto ako za čias zašlých. “Sobota pracovnej cti?”alebo reklama na pracovný nástroj.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.