Súťaž choreografií a ľudová tancovačka v Klenovci

17. Apríl 2017 · Autor: admin 

Gemersko – malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote organizuje regionálnu postupovú súťaž choreografií pod názvom Tancuj, tancuj, ktorej vyhlasovateľom je Národné osvetové centrum. Regionálna súťaž sa uskutoční v sobotu, 29. apríla 2017 od 15:00 hod. v Kultúrnom dome v Klenovci.

V súťažnej prehliadke sa predstavia folklórne súbory: Háj a Rimavan z Rimavskej Soboty, Lykovec z Revúcej a Vepor z Klenovca. Vstupné:2,00 €. Po skončení súťaže organizátori Občianske združenie RODON Klenovec, Folklórny súbor Vepor,  v spolupráci s Gemersko – malohontským osvetovým strediskom a obcou Klenovec pozývajú všetkých na  1. Gemersko-malohontskú ľudovú tancovačku, ktorá sa koná od 16:30 v Kultúrnom dome v Klenovci.

Na úvod je pripravená tanečná dielňa s lektormi Mariannou Svoreňovou a Vladimírom Michalkom, ktorí budú vyučovať tance: podľa Jozefa Mika Kopýtka a Marcely Dreveňákovej z Bardejova, Čiko čardáš zo Sečovskej Polianky a Do šaflika z Fintíc. Do tanca hrá Ľudová hudba Ondreja Hlaváča z Gočova.

Po skončení tanečnej dielne pokračujeme voľnou zábavou! Vstupné pre krojovaných: 1,00 €, ostatní: 2,00 €. Ak máte záujem o rezerváciu miest na sedenie, alebo iné informácie kontaktuje sa na t.č. 0904 875 369, 0904 875 368, alebo na e-mail: ozrodon@pmxmail.sk.

Zdroj: Stanislava Zvarová, odborná pracovníčka pre folklór GMOS

 

Publikované 17. 4. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.