Poslanec Vaš vystúpil z klubu

18. Apríl 2017 · Autor: admin 

Po takmer 2,5 rokoch pôsobenia v najväčšom poslaneckom klube Spoločne za rozvoj Rimavskej Soboty (SZZRS), presne na Veľký piatok, 14.apríla 2017, vystúpil z tohto politického zoskupenia v mestskom zastupiteľstve poslanec Viliam Vaš, zástupca občanov za Sídlisko Západ, Sobôtka, Kľačany.

Dôvody jeho vystúpenia, ako nás informoval, sú najmä politického, ale v nemalej miere i osobného rázu. Ako je už dlhšiu dobu známe, V. Vaš patrí medzi najväčších kritikov nekoncepčných krokov a autoritárskeho štýlu riadenia súčasného vedenia a najmä primátora mesta. Aj pri ostatnej akcii primátora mesta, známej z médií ako Spravodajská hra z príležitosti 14.marca, to bol V. Vaš, ktorý (ako jediný poslanec) otvorene vystúpil na brífingu hlavy mesta proti tejto pripravovanej a pre väčšinu verejnosti neprijateľnej akcii. Ale aj na marcovom zasadaní mestského parlamentu to bol práve on, ktorý požadoval zaradiť do programu rokovania mestského parlamentu tento citlivý bod.

Na základe jeho podnetu sa nakoniec tento bod stal verejnosťou i médiami najsledovanejšou témou. Je i z vlaňajška známe, že ako jediný poslanec nehlasoval za tohoročný rozšafný rozpočet mesta, ktorý je znova postavený na nejasných úverových zdrojoch (pre asfaltovanie, bazén s vlnobitím) i pre jeho neprimeranú podporu 2.ligy futbalu (na úkor rimavskosobotských detí a mládeže)  a nehovoriac o chýbajúcich impulzoch pre rozvoj zamestnanosti, či o hanebnej komunikácii s premiérom Vlády SR (lopata, avizované trestné oznámenie)…

Poslanec Vaš, ktorý mimochodom získal v ostatných komunálnych najviac hlasov voličov (816) zo všetkých zástupcov občanov v meste, bol svoje vystúpenie z klubu SZZRS osobne ohlásiť na zasadaní klubu 13.apríla, na Zelený štvrtok, ktorý rokoval za prítomnosti prednostu MsZ Š. Szántóa, viceprimátora mesta L. Rigóa, predsedu poslaneckého klubu Z.Bána a niektorých poslancov (Z.Cziprusz a T.Sliva). Zároveň vo svojom vystúpení poďakoval za doterajšiu spoluprácu s členmi klubu a takisto sa ospravedlnil za svoje prípadné netaktné vystúpenia voči nim.

Podľa našich informácií, zasadania klubu sa mal zúčastniť aj primátor mesta, ktorý údajne meškajúc pri vstupovaní do miestnosti a zbadajúc kritického poslanca, sa otočil vo dverách na opätkoch a opustil rokovanie so slovami: Pišta, potom mi zavolaj… (pozn. autora- zrejme mal na mysli prednostu úradu).

Ako sa vyjadril poslanec V. Vaš pre Gemerland, od 14.apríla 2017 bude naďalej pôsobiť ako nezaradený člen v snemovni mestského zastupiteľstva za svoje materské Kresťanskodemokratické hnutie. Pripomíname, že je aj predsedom Okresného centra KDH od okresného snemu hnutia 17.mája 2016. Poslanecký klub Spoločne za rozvoj Rimavskej Soboty má po novom jedenásť členov, čo by sa malo odraziť aj v zložení mestskej rady a komisií.

Autor: Marta Kanalová

 

Publikované 18. 4. 2017

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.