Postreh: Budú nedokončené chodníky znepríjemňovať život až do konca sviatkov?

13. Apríl 2017 · Autor: admin 

Do našej redakcie sme dostali list od nahnevaného obyvateľa jednej z bytoviek na Sídlisku Západ v Rimavskej Sobote. Pozastavoval sa nad tým, že idú robiť chodníky na Ul. L. Svobodu 17-20, lenže nik z bývajúcich o tom upovedomený nebol. Robotníci len prišli a začali rozbíjať starý betón.

„Včera im vytiekol olej zo stroja a prestali ďalej robiť, ale olejovú škvrnu nechali tak. Sused na ňu nasypal hlinu, aby sa olej nezanášal do vchodov,“ píše pobúrený čitateľ. Zároveň dodáva, že rozbitý chodník nepotešil ani mamičky, ktoré nevedeli s kočíkmi prejsť cez štrk do činžiaku.

Ďalším problémom je aj to, že na mieste, kde zvykli parkovať autá, je teraz asi 30 cm hlboký jarok. A to bez varovných tabúľ. Je otázne, ako tam budú večer, keď sa zotmie, parkovať autá. Náš čitateľ vyjadril obavu nad tým, že ak tam niekto vojde autom, môže si odtrhnúť koleso. „Takto budeme čakať až do konca sviatkov?“ dodáva na záver nahnevaný obyvateľ bytovky, ktorý priložil aj niekoľko aktuálnych fotografií. Zároveň poznamenal, že až po jeho dnešnej urgencii, adresovanej technickým službám mesta, začali dodatočne montovať výstražné tabule a ťahať pásku.

My len poznamenávame, že to nie nie vôbec závideniahodná situácia a obyvatelia mali byť na ňu včas upozornení, aby sa vedeli zariadiť. Zrejme ani termín začať s takouto „perestrojkou“ pred veľkonočnými sviatkami, keď ľudia chcú mať poriadok, mnohí si čerpajú dovolenku a chcú si oddýchnuť, nie je veľmi šťastný…

Spracovala: Marta Kanalová na základe podnetu čitateľa (adresu a meno máme v redakcii)

 

Publikované 13. 4. 2017

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.