Fotopríbeh: Slimáky na výlete

7. Jún 2016 · Autor: admin 

V jedno krásne odpoludnie, keďže bolo tesne po prvej jarnej búrke, sa slimák Artur s rodinou  vybral na výlet do blízkej cudziny. Keďže slimáky, ako je známe, putujú síce statočne, ale s rýchlosť slimáka, tak sa zvolil jediný príhodný smer na suchý betónový chodník.

Artur zvolil nielen smer výletu, ale aj spôsob. Prikázal svojej rodinke, aby si domčeky nechali „doma“ v jame, ktorá bola preplnená vodou od prudkého dažďa. Po niekoľkohodinovej túre vysokou trávou plnou nástrah, kde číhali zlovestné kliešte a aj susedov pes Sírius, konečne podvečer dorazili k betónovej destinácii. Tu chvíľu pobudli, zrekreovali sa a aj nabrali síl z čerstvo ulovenej larvy akéhosi motýľa.

Dokonca aj Lukrécia- Arturova družka- si pochvaľovala, že dnes večer doma nemusia variť pre malého Dodka- ich obojpohlavného potomka. Ba navyše, bola spokojná, že noc strávia v pohodlí teplej rohožky akéhosi človeka. Iba sa strachovala z nasledujúcej cesty späť na druhý deň do svojho domova, či ich počas putovania nestihne ďalšia nepríjemná spŕška dažďa.

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 7. 6. 2016

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.