Rozprávka o sviatku svätého kocúra

4. December 2015 · Autor: admin 

Príchodom tmavých a krátkych dní nastúpila aj v lese ponurá kocúria diktatúra. Kráľ lesa, občianskym menom Mr.Foe Candur [ f ə:  ´ k əe n d ə r]  sa rozhodol, že zruší lesným zvieratkám takmer tisícsedemstoročnú tradíciu. Veru, nie nejaký svätý Nicholaus bude dcérkam líšok či mladým medvediciam nosiť v noci darčeky. To oni kocúry zabránia, aby zvieracie dievčatá nemuseli postávať na krížnych cestách a ponúkať sa za pár drobných pocestným lišiakom či brumkom…

Spolu aj s príbuzným kocúrom Al Candurom sa rozhodli, že veru, oni najprv zapália vatru v strede lesa a ukážu tomu Nikolasovi, kto má moc aj nad magickými silami. Potom namiesto akéhosi dvojnohého svätého, ktorý doteraz ukladal jeden deň do roka malé pozornosti pred nory mladých zvieratiek, budú kocúry dávať veľké dary. A nie do hocijakých dier, ale priamo pred zhromaždeným davom zvieratiek na zmrznutom rybníku, na kraji lesa!

Tam, na kráľom vyhlásený Deň svätého Candura, budú povinne zoradené šíky mladíc. A iba zaslúžilé samičky si preberú lepkavú odmenu z rúk samotnej hlavy klanu Candurovcov! Potom odmenené krásavice na ľade predvedú zvodný tanec a v závere ladného pohybu všetky samičky odmenia vrúcnym bozkom svojho dobrodinca.

A to samozrejme, všetko pred bzučiacimi kamerami lesnej televízie a cvakajúcich fotoaparátov, pretože sa blížia voľby do cisárskej rady. Aby sme nezabudli, pred akciou budú vystupujúce samičky posilnené opojným mokom lesného punču, aby nestratili odvahu pri mediálnom bozkávaní pichajúcich starých kocúrov.

Našťastie, kdesi v susednom lese zazvonil zvonček a čoskoro aj tejto prapodivnej rozprávky bude konček…

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 4. 12. 2015

 

Comments

2 komentáre/ov - “Rozprávka o sviatku svätého kocúra”

  1. janrohaczdubej - 4. December 2015 19:35
  2. viva - 5. December 2015 13:59

    Za všetkým hľadajte geopolitické a ekonomické záujmy Ruska a USA. Nemecko iba chcez tohto delenia sveta niečo vyťažiť- ako v prípade paktu Ribbentrop-Molotov a následnej 2.svetovej vojny: :-(
    https://sk.wikipedia.org/wiki/Pakt_Ribbentrop-Molotov

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.