Kikirikí: Defraudácia na kráľovskom dvore – seriál na pokračovanie?

13. November 2015 · Autor: admin 

Chudák kráľ, zrazu nevie, kam z konopí. Teda nie z konopného opojenia, ale zo zármutku nad stavom netransparentného toku toliarikov za jeho chrbtom (?) v našom čiernom kráľovstve. A čo je horšie, jeho ministri (v prípade edukácie jeho poddaných) ho klamú už nie prvýkrát!

V minulosti ho okrádal správca kráľovskej rezidencie na Žabacej vode. A kráľ akosi čudné konzekvencie z toho vyvodil. Správca pritom organizoval  žúry šľachticov, za ktoré bral zlatky a možno aj strieborniaky a neodvádzal ich do kráľovskej pokladnice. Väčšinu si nechával pre seba a rezidenciu označoval za stratovú! A dodnes je správcom, síce iných rezidencií, ale sedí tam v inej rezidencii pod kráľovským baldachýnom. A to s vedomím samotného vladára. Ba čo viac, tentoraz vyjednáva kráľovým šľachticom výlety a iné zábavky za hranice čierneho kráľovstva.

Samotný predošlý  prípad  tiež naznačuje, že už v súčasnosti je v kráľovstve čo-to zhnité. Ale to nie je asi všetko! Aj v dávnejšej minulosti hlavný trubač upozornil, že kreslič kráľovskej kroniky si viackrát uchmatol nejaké tie mešce zlatiek z pokladnice kroniky. Avšak napriek upozorneniu trubača, kráľ nepostihol nijako kresliča, iba každý mesiac musel platiť nejakých pár strieborniakov za škody. Dodnes však nesplatil všetko ukradnuté, pretože medzičasom zrušili kroniku a kresličovi padla zmluva na dobu určitú ! Čo je však najpodivuhodnejšie, vicekráľ na upozornenie trubača o rozkrádaní kráľovstva prehlásil: „Na čo si robil taký poplach okolo pár tisíc zlatiek? Však sú to iba peniaze poddaných!“ A druhý fanfárista, ktorý kresliča tiež chránil, tam sedí v kráľovstve doteraz…

Kráľ všetko síce prehliadol, či nezbadal. Avšak pre „pokoj“ v čiernom impériu predsa len vyhnal z paláca svojho čestného a pracovitého trubača… Síce po tomto zazvonil zvonec, ale zdá sa, že našej kohútej rozprávky ešte nie je koniec…

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 13. 11. 2015

Comments

Jeden komentár - “Kikirikí: Defraudácia na kráľovskom dvore – seriál na pokračovanie?”

 1. zoro - 13. November 2015 8:07

  Dávno som sem neprispieval, lebo nemám voľný čas, ale pozorne sledujem dianie v našom kráľovstve a verte mi, že mi je z toho na grc. Ten všemohúci vladár dôchodca nech už konečne vypadne z trónu. Zmizne 68 000 éčok a oni si to nevšimnú?
  Múdry dôchodca kde si bol keď sa kradlo, kde bol kontrolór, kde bola vedúca finančného oddelenia? Takto sa narába s peniazmi v našom meste?
  Cirkusanti ste všetci na čele s Vaším trógeľom dôchodcom. Tu pomôže pán Vaš iba spraviť defenestráciu a starého uja defenestrovať ako prvého.
  Čo teraz čuší senilný ujo, čo nepíše komenty u susedov?
  Ja nezaplatím za psa a budete mi vypisovať upomienky? Ale, že zmizne 68000 euro to si nevšimnete vy trúby. Nabudúce ten šek oplieskam vladárovi dedkovi o hlavu.
  Príjemný víkend praje nasraný občan mesta.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.