Príbeh: Ryšavá dcéra Lucifera

8. Júl 2015 · Autor: admin 

Malek, môj sýrsky spolužiak a kamarát na vysokej v Poděbradoch veril, že ženy a ich povahy sa delia podľa farby vlasov. A preto ma veľmi ani neprekvapilo, keď v Jeleňovi (v známej reštike smerom na Prahu) na diskotéke uzrúc ryšavú Táničku (mimochodom, bývalá slovenská spolužiačka), s hrôzou v očiach vykríkne po anglicky na celé disko osadenstvo: “Satan´s  daughter!“ (satanova dcéra) a v alkoholovom tranze to zopakuje niekoľkokrát…

S Robim skáčeme (iba tak na okraj- Maďar zo Žiaru nad Hronom- tiež rarita!) medzi rozzúrených býkov. Na jednej strane slovenskí ochrancovia svojich radodajných slečien a na druhej fanatickí arabskí veriaci (veru, po zakázanom alkohole si viacerí z nich spomenú, že sú moslimovia!) zo Sýrie, Palestíny, Tuniska a Lýbie.

Najprv sa Malekovi pokúšam vysvetliť po česky, že Tánička má len zafarbené vlasy, aby lepšie vynikla medzi českými blondýnkami a že je pôvodne čiernovláska, ako Arabka z Latákije (z rodného mesta Maleka N.). Nič, Malek nereaguje na moju chabú češtinu, iskrí očami a s ním i poltucet černovlasatých antiluciferov.

Slovenskí priatelia sa nebezpečne blížia na hranicu fyzického stretu a kričia po mne, aby som tých čiernych skur..encov držal na dostreľ, lebo ich inak žabykláčmi podrežú!  V zúfalstve vyťahujem svoju zabehanú a u Arabov osvedčenú, z Koránu pomaďarčenú hlášku: „Marha (maďarská verzia arabského pozdravu Marhaba- Ahoj),  neser sa Nasser,  Alah ti dá 40 panien v nebi…“  Kyslý úsmev Maleka nehovorí príliš veľa, ale Arabi sa troška upokoja a navzájom sa podpichujú, že kto si to rozdá s dcérou Lucifera.

Slovákom však musím vysvetľovať, a tak meliem ako mlyn: „U nich je (po)viera, že rudovlasé sú dcéry diabla!“ Slováci od Turca či Kysúc sa rehocú, sťahujú Táničke parochňu z „gebuľe“ a imitujú okolo nej kopulačné tance. Všetci sa v Jeleni rehocú, ako keby vybuchla bomba. Len Malek si šepoce: „Lusifera céra“.  No, pravdupovediac, s Táničkou sa ani tak veľmi nemýli…

Autor: Viliam Vaš

 

Publikované 8. 7. 2015

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.