Projekty študentskej spoločnosti Challenge T v Evanjelickom gymnáziu v Tisovci

21. December 2013 · Autor: gemerland 

Keďže v dnešnom modernom svete je trendy “byť fit,” duševne aj telesne, tohtoročná študentská spoločnosť Challenge T, ktorá tento rok pracuje v Evanjelickom gymnáziu v Tisovci sa zamerala na zdravý životný štýl. Naším cieľom je viesť  práve Vás k tomu, ako “byť fit” a ukázať Vám tú správnu voľbu pri výbere jedla, ale aj činnosti vo vašom voľnom čase.

Dajte si ruku na srdce a spýtajte sa sami seba, či by ste váš voľný čas vedeli využiť aj zmysluplnejšie? Možno si poviete áno, ale neviete ako.

Unlimited hovorí cvičiť! Každý vie, že cvičenie je prospešné, no nie každý si uvedomuje všetky dôvody prečo tomu tak je. Cvičenie kontroluje hmotnosť, pomáha predchádzať chorobám, zlepšuje kondíciu a vytrvalosť, zvyšuje silu a muskulatúru, podporuje pružnosť tela a zlepšuje kvalitu života.

Projekt  Unlimited, jeden z viacerých  projektov našej študentskej spoločnosti, je hlavným a nosným projektom spoločnosti. Náš tím v zložení Diana Lapajová, Viktor Jančík, Lorette Gortová, Janka Pôbišová a Tomáš Kriška  rozpracoval  myšlienku Unlimited. Cieľom je vybudovať exteriérový fitness park v priestoroch Evanjelického gymnázia v Tisovci, v tkz. meditation garden.  Cvičenie na exteriérovych strojoch je veľmi jednoduché, bez akejkoľvek nadmernej námahy a je prospešné pre imunitný a pohybový systém. Jednoduchosť spočíva v tom, že cvičí sa s vlastnou váhou, čo umožní prístup pre široké spektrum obyvateľstva.  Takýto fitness park môžeme nazvať aj ihriskom pre každú generáciu.

Ako lepšie si viete predstaviť stráviť popoludnie než stretnúť sa s blízkymi a cvičiť na čerstvom vzduchu pri tom zároveň?

Fitness park bude sprístupnený širokej verejnosti ( od detí až po seniorov)  a jeho výhodná poloha, v športovom areáli a v blízkosti troch škôl, umožňuje jeho využitie počas telesnej výchovy žiakov. Sme  presvedčení, že spomínaný fitness park zviditeľní mesto Tisovec a možnosti štúdia v meste Tisovec. Na základe rôznych rozhovorov sme zistili, že doposiaľ vybudované fitnessparky na Slovensku sa stali  obľúbeným miestom trávenia voľného poobedného času.

Naša myšlienka bude rozvinutá Knihou Unlimited. Vydanie bude obsahovať množstvo informácii týkajúcich sa zdravej výživy a receptov pre udržanie stálej hmotnosti. Ani široká škála cvičení zameraných na rôzne partie tela nebude chýbať. Cvičenia podporíme presnými receptami, ktoré bude potrebné dodržiavať pre dosiahnutie maximálnej efektivity. Rady odborníkov budú cenným informačným a motivačným zdrojom knihy.

Keďže sme mladá, začínajúca študentská spoločnosť financovať takýto projekt je pre nás veľmi náročné. Myslíme si, že je to geniálny nápad a náš sen nehodláme nechať len snom, ale premeniť na realitu. Oslovujeme spoločnosti, súkromných podnikateľov, samosprávy, či vlastných známych o poskytnutie sponzorstva. Stanovili sme si veľký cieľ a robíme všetko preto, aby sme ho čím skôr dosiahli.

Naša cesta k spoločnosti  DEXTRADE s.r.o., Žilina, ktorá je  výhradný importér týchto strojov pre SR nás presvedčila , že náš zámer môže byť úspešný a našli sme tam výraznú pomoc pre jeho úspešnú realizáciu. (diana.lapajova@gmail.com alebo lcajko@centrum.sk.)

Projekt InterSite

Projekt je zameraný na vytvorenie webovej stránky so zoznamom vysokých škôl/ univerzít v Európe. Myslíme si, že veľa študentov má problém vybrať si vysokú školu, kde strávia niekoľko rokov a rozhodli sme niečo s tým urobiť.

Tím v zložení Patrícia Dachová, Roman Haviar, Anna Švandtnerová, Veronika Mlynčeková a Maroš Melicher rozpracoval  medzinárodný projekt.  Webová stránka bude obsahovať dôležité informácie o každej univerzite, ako sú podmienky pre prijatie, školné, možnosti počas štúdia a podmienky štúdia, ponúkané kurzy, pomoc jednotlivých štátov pre študentov zo zahraničia  a mnoho ďalších, určite cenných informácií. Na tomto projekte už spolupracujeme s Nemeckom, Španielskom, Bulharskom, Belgickom, Holandskom a Rakúskom. Univerzity budú zoradené podľa najlepších v krajine, najviac vyhľadávaných v krajine a najviac vyhľadávaných zahraničnými študentmi. S našimi zahraničnými partnermi komunikujeme pomocou sociálnej siete Facebook a pomocou online hovoru Skype.

Tieto dva projekty plánujeme prezentovať počas Veľtrhu študentských spoločností 15.4.2014 v  Bratislave. V konkurencii ďalších 49 študentských spoločností zo Slovenska máme ambíciu pokračovať v úspechoch našich predchodcov a získať nomináciu reprezentovať Slovenskú republiku na zahraničných veľtrhoch študentských spoločností .

 

Autor: Diana Lapajová, viceprezident pre marketing, Challenge T, študentská spoločnosť, Evanjelické gymnázium Tisovec

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.