Nevábny informačný panel pred múzeom už bude minulosťou

29. August 2013 · Autor: Marta Kanalová 

Technické služby mesta Rimavská Sobota odstraňujú v týchto dňoch nevábny informačný panel na Ulici SNP pri Gemersko-malohontskom múzeu. Za socializmu tam bola galéria ocenených pracovníkov, neskôr tam prezentovala svoje aktivity Akadémia vzdelávania. Informačné tabule však nahlodal zub času a niekoľko rokov nespĺňajú svoj účel. Nehovoriac o zničených, prehnitých drevených latkách a postrhávaných plagátoch.

„Už roky sa kopili sťažnosti od ľudí na neporiadok, najmä na smeti, exkrementy a  porozhadzované plastové fľašky dnu v informačnom panely. Sťažovatelia upozorňovali aj na to, že za tabuľami sa často schádzajú bezdomovci, ktorí tam pospávajú, fetujú a robia neporiadok. Mesto dalo napokon povolenie na odstránenie informačného panelu a sme radi, že môžeme obyvateľom vyhovieť,“ informoval nás riaditeľ technických služieb mesta Tibor Barto.

Ďalej uviedol, že panel by mal byť odstránený do konca týždňa. Následne sa upraví okolie, kde je vysadený ružový sad. Likvidáciu nevábneho, prehnitého panelu privítalo aj vedenie Gemersko-malohontského múzea. Okrem toho, že špatil okolie, zakrýval aj budovu.

Autor: Marta Kanalová

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.