Spomienková slávnosť na Kamenársky futbalový klub v Konrádovciach

28. August 2013 · Autor: gemerland 

Pri peknom slnečnom počasí sa 24. augusta uskutočnilo spomienkové podujatie na Kamenársky futbalový klub  v Konrádovciach, ktorý v minulosti patril medzi elitu futbalových klubov okresu, ba aj kraja. Na spomienkovú oslavu boli pozvaní všetci bývalí hráči uvedeného futbalového klubu, či starí, alebo mladí, ktorí ho reprezentovali. Pri príjemnom posedení a disko muzike sa podával poľovnícky guľáš a manželky bývalých hráčov s radosťou občerstvovali prítomných, ktorí boli ponorení do hlbokej diskusie.

Hlavným bodom programu bol minifutbal, do ktorého boli prihlásené štyri mužstvá. Víťazom sa stalo družstvo vo vekovej kategórii od 40-60 rokov, pred družstvom nad  60 rokov. Všetci bývalí hráči obdržali diplomy za účasť a za vzornú reprezentáciu klubu.  Mužstvá, umiestnené na prvých troch miestach, boli ocenené medailami. Hlavným rozhodcom bol bývalý okresný rozhodca Lacko Adamec.

Žiaľ, aj v tejto obci zanechala táto forma demokracie svoje negatíva. Zánikom kamenárskej výroby zanikol aj Športový klub Kameň Konrádovce. Toho času financie obce nestačia pokryť bežné výdavky, potrebné na réžiu obce a nie ešte financovať dedinský futbal. Spomienková slávnosť trvala pri dlhej debate, pri hudbe a po miernej únave až do neskorého večera.  Touto cestou by som sa chcel poďakovať organizátorom, ktorí to všetko spískali. Ďakujem Vám, chlapci.

Autor: Ľudovít Žibrita

Comments

Jeden komentár - “Spomienková slávnosť na Kamenársky futbalový klub v Konrádovciach”

  1. MrUG - 28. August 2013 19:15

    Krásna nostalgia a žiaľ nenávratné časy, je skvelé, že sa takéto podujatia konajú. Len čo si ja pamätám tak mená ako Dudok, Robo Rák, Jano Czipó a iní vzbudzovali patričný rešpekt u súperov… :-)

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.