Zručná cukrárka Tatiana Longauerová pečie aj netradičné torty

21. Júl 2013 · Autor: Marta Kanalová 

Tatiana Longauerová z Rimavskej Soboty je zručná cukrárka. Pečie torty, zákusky i slané pečivo. Stále vymýšľa nové, zaujímavé recepty. Sedem rokov súkromné podniká, má vlastnú cukrársku výrobu i cukráreň. Piecť začala od detstva, lebo ju to bavilo. Hovorieva, že je to jej záľuba, bez ktorej by si svoj život nevedela predstaviť.

„Piecť som začala ako žiačka na základnej škole. Talent som zdedila. Aj moja mama rada piekla, ale aj iní príbuzní. Vždy som túžila po tom, že sa budem pečeniu tort a zákuskov venovať profesionálne. Môj sen sa splnil, keď som začala pred 7. rokmi podnikať. V tomto regióne bol problém sa zamestnať, hlavne v mojom veku, a tak som sa rozhodla, že skúsim podnikanie. A vyšlo to,“ povedala T. Longauerová, ktorej torty sa dostali aj do zahraničia. Pochutnali si na nich v Anglicku, Maďarsku, Rakúsku a v iných krajinách.

Pečie ich podľa vlastnej receptúry, na rôzne príležitosti: detské, svadobné, narodeninové, na krst detí, k rôznym firemným výročiam. Mnohé sú zdobené netradične. Veľký záujem je aj o 3D torty.

„Zákazníci sú rôzni. Mnohí majú vlastnú predstavu o tom, ako má torta vyzerať, niektorí donesú obrázok, podľa ktorého im tortu vyrobím. S rodičmi chodievajú aj deti, ktoré tiež majú presnú predstavu o ich narodeninovej torte. Je to milé. Sú aj takí zákazníci, ktorí majú záujem o netradičné, erotické torty,“ prezradila pani Táňa, ktorá piekla aj tortu v tvare sovy, parfému Chanel, kozmetickej tašky, lekárskej kabely, truhlice, tigra či krokodíla.

„Piekla som aj tortu futbalového ihriska s futbalistami, medzi ktorými bol Hamšík. Najťažšia torta mala vyše 20 kíl, výšku mala asi meter a šírku 1,5 metra. Piekli sme ju na svadbu do Rimavských Janoviec a  skladali priamo na mieste. Svadobčania boli veľmi spokojní,“ hovorí zručná cukrárka.

Pani Táňa tvrdí, že torta musí byť chutná, ale aj lahodiť oku. Cukrárska práca si vyžaduje precíznosť, zručnosť a trpezlivosť. Dôležité je sledovať nové trendy a zaobstarať si pomôcky na uľahčenie práce. „Kedysi, keď som začínala s pečením, všetky pomôcky som si musela vyrábať sama. Dnes je to jednoduchšie. Na trhu je veľa cukrárskych pomôcok, ktoré uľahčujú prácu. A veľa postupov na zdobenie si možno nájsť na internete,“ vyjadrila sa T. Longauerová, ktoré pečie aj ovocné a slané torty, rôzne druhy zákuskov, slané pečivo, pagáčiky-domáce produkty bez škodlivých „éčok“.

Prevádzku cukrárenskej výroby Tatiany Longauerovej nájdete na Ul. Por. Ušiaka na Sídl. Západ v Rimavskej Sobote, tel.: 0907 648 157, cukráreň sa nachádza na Ul. SNP 8 a v Lučenci v pasáži Hotela Reduta.


Autor: Marta Kanalová, PR článok

Comments

Comments are closed.