Vyšla kniha Gabriely Revickej s názvom Juliet a tá druhá

17. Apríl 2013 · Autor: Marta Kanalová 

Na pultoch kníhkupectiev je kniha slovenskej autorky Gabriely Revickej s názvom Juliet a tá druhá. Vyšla vo vydavateľstve Tricio Literary and Holiday Company. Je o rozpomínaní, ktoré ju priviedlo k stretnutiu s jej vnútornou bohyňou, a vďaka ktorej objavila lásku k sebe samej. Kniha je výnimočná o všetkom, čo je v živote ženy dôležité – aj o ženskej energii a veľmi jemnej erotike v ezoterike. Môže sa zdať, že je určená len ženám, ale aj muži môžu vďaka nej získať viac porozumenia pre svoje partnerky a objaviť veci netušené.

Juliet a tá druhá je príjemná kniha s viacvrstvovým obsahom a hoci ide o nevšedné rozhovory dvoch žien z odlišného prostredia, pričom obe spája podnikanie v cestovnom ruchu, najvýstižnejšie charakterizuje obsah knihy jemná erotika v ezoterike, ženská energia a ženská sexualita. Celý dej sa odohráva v prostredí slovenských unikátov, autorka do nej priam majstrovsky prepašovala krásy Slovenska, ktoré tak rada propaguje i v zahraničí.

Veľmi výstižne vyjadrila svoj dojem z knihy populárna slovenská herečka Slávka Halčáková: „Krásna kniha o oslave ženstva. Otvára Pandorinu skrinku ženy a jej intimity, snov, mágie a tajomstiev. Je to odvážna a vzrušujúca téma ženskej duše. Autorka prepája duchovno, sexualitu a slovenskú prírodu. Knihu som prečítala skoro na “jeden šup”. Je to príbeh v príbehu a vynorí sa vám pri ňom množstvo otázok. Pri jej čítaní dostanete chuť na nežnosti, ktoré dlžíme sebe a svojmu partnerovi, odvahu byť rozporuplná, krehká a svoja, chuť objavovať svoje ďalšie vnútorné svety, chuť na svoje tajomstvá a chuť dať si prázdniny v slovenskej prírode a zažívať to všetko tam a možno aj viac.“

Samotná autorka Gabriela Revická sa vyjadrila, že knihu začala písať tri krát. „Po každý krát som ju uzavrela ako tematicky viac odvážnu, než si trúfam napísať. Potom mi jedna priateľka (práve Slávka Halčáková) poradila, nech sa riadim svojim vyšším ja a nechám plynúť témy, ktoré mi prichádzajú. Odcestovala som za staršou dcérou, v tom čase bola na študijnom pobyte v Maastrichte a tam to všetko začalo. Sprevádzali ma znamenia a signály, ktoré sa nedali nevidieť a nepočuť. Po návrate som začala písať odznova a rozpamätávala som sa na všetky múdrosti, ktoré so mnou zdieľali ženy a vedmy, aké som dovtedy stretla. Juliet a tá druhá je moje rozpomínanie, malá kniha plná rozhovorov, ktoré sa odohrávajú počas ciest takmer po celej našej krajine. Juliet a Sára spolu hovoria o všetkom, čo má v živote ženy hlbší zmysel. Najviac o ženskej energii a ženskej sexualite. Veľmi jemná a citlivá erotika v ezoterike,“ povedala Gabriela Revická.

Postrehy a názory čitateliek ako aj ukážky z knihy Juliet a tá druhá nájdete na  www.martinus.sk alebo na stránke autorky www.revicka.sk.

Autor: Marta Kanalová, foto: www.revicka.sk

 

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.