V školách prebiehali prednášky o drogách

12. Marec 2012 · Autor: gemerland 

V dnešnej dobe, keď sa veľa píše o drogách, je dôležité  vedieť skutočné fakty, aby rozumný človek  dokázal urobiť správne rozhodnutia pre prežitie. Za týmto účelom sa v  januári a februári  uskutočnili v Rimavskej Sobote na viacerých základných i stredných školách preventívne protidrogové prednášky. Konkrétne to boli: Základná škola P. Kellnera Hostinského, Evanjelická základná škola Zlatice Oravcovej,  SOŠ obchodu a služieb a Gymnázium Ivana Kraska.

V prednáške  s názvom „Pravda o drogách“  sa dozvedeli hlavne žiaci, ale i prísediaci učitelia a  riaditelia, viac o tom, ako drogy škodia telu, ako ničia vitamíny a živiny v tele človeka, dostali viac informácií tiež o škodlivosti marihuany  a o tom, ako drogy pôsobia na emócie človeka.  Na  tejto prednáške sa dozvedeli aj o tom, aké  je zaujímavé mať vlastné záľuby a že namiesto drog môžu dosiahnuť úspechy ako džudisti alebo iní super športovci z Rimavskej Soboty.

Prednášky robil Peter Remper z občianskeho združenia Slovensko bez drog. Žiaci ich hodnotili pozitívne. Tu sú niektoré ich vyjadrenia: “Táto prednáška bola dobrá. Dozvedela som sa veľa nového. Takéto prednášky by mali byť častejšie.Táto prednáška mala pre mňa význam a naučila som sa, že drogy sú aj smrteľné. Táto prednáška ma veľmi zaujala. Je to dobrá rada do života. Je to fajn, srandovné, mohlo by to byť častejšie. Ono ma to ešte viac utvrdilo aby som nedrogoval. Bolo to dobré, zábavné. Páčilo sa mi to. Bol to ORIGINÁL. Náučné. Táto prednáška sa mi páčila, pretože som sa dozvedela nové zaujímavé veci. Páčilo sa mi to, lebo som sa dozvedela nové veci o drogách. A nikdy nebudem brať drogy.”

Zdroj: Peter Remper

 

Comments

Musíš byť prihlásený, ak chceš vložiť komentár.