Tip: Domáci gél na pranie

15. Január 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Chcete prať lacno, ekologicky a účinne? Tak si doma vyrobte mydlový gél na pranie. Zaberie vám to asi 20 minút času. Na výrobu pracieho gélu budete potrebovať: 1 mydlo na pranie, 300 g sódy na pranie, vodu, nádoby na uskladnenie, Mydlo nastrúhajte na strúhadle a vo vedre zalejte litrom horúcej vody. Miešajte dovtedy, pokiaľ sa nerozpustí. Potom pridajte 300 g sódy na pranie. Premiešajte a dolejte horúcou vodou do objemu 10 – 11 litrov. Množstvo sódy naozaj dodržujte, aby nedochádzalo k zošednutiu prádla. Vody môžete použiť aj viac, podľa toho, aký ho chcete mať hustý.  Hotový prací gél prelejte do pripravených nádob. Ak máte problém s uskladnením, gél si môžete pripraviť z polovičnej dávky. Bežné dávkovanie je cca 2,5 dl gélu na jedno pranie, dávkujete priamo do bubna práčky. Ideálne dávkovanie si určite samostatne. Množstvo takto vyrobeného pracieho gélu je približne na 40 praní. Ak máte veľmi znečistené prádlo, pridajte do pračky soľ na škvrny.

Ako vyrobiť osviežovač vzduchu

Ak si chcete prevoňať svoj príbytok, nemusíte kupovať drahé osviežovače vzduchu. Môžete si ich vyrobiť sami. Na gélový osviežovač budete potrebovať:  menšie zaváraninové poháre, potravinárske farbivo, vonný olej (aký sa vám páči), 4 sáčky neochutenej želatíny, soľ najlepšie morskú, vodu, hrnce. Postup je jednoduchý. Do každého pohára na zaváranie pridajte čajovú lyžičku vonného oleja a potravinárske farbivo. Dajte si v malom hrnci variť približne 200 ml vody, keď začne voda vrieť, pridajte želatínu a miešajte ju dovtedy, kým sa nerozpustí. Potom pridajte ďalších 200 ml a polievkovú lyžicu soli. Keď sa vám soľ roztopí, roztok nalejte do zaváraninových pohárov. Nechajte vychladnúť a stuhnúť. Poháre môžete aj dekorovať. Takýto domáci osviežovač vám vydrží približne mesiac

Voňavé bylinkové vrecúška

Bylinkové vrecúška si môžete vyrobiť aj vy. Je to jednoduché. Stačí látka, šijací stroj, stužka a samozrejme, voňavé bylinky. Ja som použila levanduľu a materinu dúšku. Najskôr ušijete vrecúško, naplníte ho bylinkami a zaviažete obyčajnou niťou. Potom dekorujete stužkou. Voňavé vrecúška môžete dať do skrine, spálne, alebo do inej miestnosti. Sú aj vhodným darčekom pre blízkych. Levanduľa a materina dúška pôsobia upokojujúco, relaxačne a priaznivo ovplyvňujú spánok.

 

Modelárska súťaž

10. Január 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Opäť po roku sa Rimavská Sobota stane dejiskom otvorenia modelárskej sezóny. V sobotu, 17. februára sa v dome kultúry uskutoční 8. ročník modelárskej súťaže Model Fest Rimavská Sobota 2018. Prezentovať sa budú majstri trpezlivosti a pevných rúk v niekoľkých kategóriách, nielen z celého Slovenska ale aj zo zahraničia. Tento ročník sa bude niesť v duchu Fulcrum Cupu.  To znamená, že tak ako si vlani odniesol domov finančnú odmenu 100€ Martin Kováč z Veľkých Uheriec, takúto istú odmenu si odnesie domov opäť modelár za najlepší Mig-29. Okrem množstva statických a RC modelov nebude chýbať ani prezentácia rôznych historických zbraní.  V súvislosti s ruskou tematikou majú organizátori opäť prisľúbenú účasť priamo z Ruského veľvyslanectva na Slovensku. Súčasťou podujatia bude aj dvojhodinový workshop. Jeho aktérom bude vynikajúci český modelár Marek Zindulka a divákom predvedie ako na stavbu budov z rôznych materiálov do diorámy. Viac informácií o 8. ročníku podujatia Model Fest Rimavská Sobota 2018 nájdete na www.eastmodels.sk

 

Vyhodnotenie ankety

2. Január 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Taký je výsledok ankety, ktorú sme na Gemerlande vydali krátko po župných voľbách.Zaujímalo nás, či ste spokojní s výsledkami župných volieb. Pripomíname, že novým županom sa v Banskobystrickom kraji stal Ján Lunter, ktorý porazil Mariana Kotlebu. Do ankety sa zapojilo 203 čitateľov, 96  (47%) z nich hlasovalo za to, že s výsledkami volieb nie sú spokojní. Odpoveď- Áno- získala 60 hlasov (30%), výsledkom volieb neverí 37 respondentov (18%) a za odpoveď- Je mi to jedno- hlasovali desiati. Pretože v tomto roku nás čakajú komunálne voľby, naša ďalšia otázka sa týka práve nich. V tejto súvislosti sa už hovorí a o niektorých záujemcoch, ktorí uvažujú o tom, že zabojujú o primátorské kreslo. Pýtame sa: Ktorá z týchto osobností má najväčšiu šancu stať sa primátorom Rimavskej Soboty? Na výber máte z niekoľkých možností.

Novoročný výstup na hrad

Hradné múzeum vo Fiľakove  pozýva verejnosť na Novoročný výstup na hrad spojený s návštevou jeho tajomného podzemia, ktorý sa uskutoční 6. januára 2018, od 14:00 hod. Inštitúcia po prvýkrát sprístupní verejnosti tieto priestory, v ktorých budú v budúcnosti inštalované nové tematické výstavy. V rámci prechádzky zohreje účastníkov varené víno na hornom hrade. Ako povinnú výbavu si so sebou nezabudnite zobrať baterku! Podujatie je bezplatné. Všetkých záujemcov srdečne očakávame!


Bezplatné cestovanie v autobusoch MHD počas sviatkov

15. December 2017 Autor: admin

Komentáre sú deaktivované 

Mesto Rimavská Sobota v spolupráci so Slovenskou autobusovou dopravou Lučenec pripravilo pre občanov a návštevníkov mesta vianočnú akciu – bezplatné cestovanie v autobusoch mestskej hromadnej dopravy. V rámci tejto akcie budú v čase od 24.12. do 26.12. 2017 všetky linky mestskej hromadnej dopravy premávať bezplatne, podľa platného cestovného poriadku. Príjemné prežitie vianočných sviatkov a veľa šťastia v roku 2018 Vám želá Mesto Rimavská Sobota a Slovenská autobusová doprava Lučenec, akciová spoločnosť.

Výstava vianočných ozdôb

Každoročne v predvianočnom období organizuje Mikroregión SINEC – KOKAVSKO spolu s niektorou z obcí alebo mestom patriacim do mikroregiónu Výstavu vianočných ozdôb spojenú s predajom. V roku 2017 organizujú výstavu v spolupráci s obcou Lehota nad Rimavicou v priestoroch Kultúrneho domu v Lehote nad Rimavicou. Otvorenie výstavy bude 15. decembra 2017 o 14,00 predsedom a členmi mikroregiónu. Výstava bude pre verejnosť otvorená v piatok, 15. decembra od 14.00 do 17.00 a v sobotu, 16. decembra od 9.00 do 12.00 hod. Veríme, že využijete možnosť navštíviť výstavu vianočných ozdôb (vianočné gule, dekoračné materiály, ručné práce s vianočnou tematikou…), ktoré zapožičajú občania,  organizácie a školy z mesta a obcí mikroregiónu a zakúpiť si zaujímavé ozdoby a vianočné darčeky.

 

Adventné podujatia

29. November 2017 Autor: admin

Bez komentára 

Aj tento rok pripravila samospráva a Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote kultúrny program počas adventného obdobia. Prvú adventnú sviečku zapália v sobotu, 2. decembra o 16,30 hod. na Hlavnom námestí. V nedeľu, 3. decembra sa o 17.00 hod. uskutoční v rímsko-katolíckom kostole adventný koncert sláčikového kvarteta. Tradičný benefičný koncert Ľudia ľuďom-SČK bude 4. decembra o 17.00 hod. v divadelnej sále domu kultúry. Mikuláša privítame 5. decembra o 15,30 hod. na Hlavnom námestí, kedy sa rozsvieti aj vianočný stromček. Nebude chýbať ani vianočná burza, ktorá sa uskutoční 8. decembra v dome kultúry, vianočný koncert žiakov a učiteľov ZUŠ (20.12.), pásmo kolied, tradícií a vinšov Nesieme vám novinu (22. 12.) a iné podujatia.  Jedným zo sprievodných podujatí budú aj Vianočné trhy 12.-13. decembra na Hlavnom námestí. Druhú adventú sviečku zapália 9. decembra, tretiu 16. decembra a štvrtú 23. decembra o 16,30 hod. na Hlavnom námestí. Advent 2017 vyvrcholí Silvestrom na námestí s ohňostrojom 31. decembra. Program Adventu 2017 nájdete na: http://www.gemerland.sk/?p=68833


Projekt na spropagovanie mikroregiónu

22. November 2017 Autor: admin

Bez komentára 

Mikroregión Teplý Vrch realizoval v roku 2016 a 2017 inovatívny projekt na spropagovanie  celého mikroregiónu s využitím QR kódov. Projekt bol realizovaný  s podporou MAS Malohont Hrachovo,  z Grantového programu. Do projektu boli zapojené všetky  obce mikroregiónu.Informovla nás Marta Gortová, manažérka Mikroregiónu Teplý Vrch. Ďalej uviedla, že garantom projektu bol predseda MRTV  Tibor Csúr.

Župné voľby v skratke

18. Október 2017 Autor: admin

Bez komentára 

V sobotu, 4. novembra 2017 budeme voliť županov i poslancov samosprávnych krajov. Čo sa týka Banskobystrického samosprávneho kraja, za okres Rimavská Sobota zabojuje o kreslo poslancov 49 zaregistrovaných kandidátov.  Na rozdiel od tých minulých, budú voľby predsedov VÚC jednokolové. Vo volebnom obvode číslo 9 môžu voliči krúžkovať šiestich kandidátov.  Zoznam zaregistrovaných kandidátov s volebnými číslami nájdete:
https://www.vucbb.sk/Portals/0/VOLBY%202017/609_AF185A.PDF
https://www.vucbb.sk/Portals/0/VOLBY%202017/predseda_AF190A.PDF
https://www.minv.sk/?vuc17-kandidati

 


Upozornenie pri začatí vykurovacieho obdobia

27. September 2017 Autor: admin

Komentáre sú deaktivované 

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote ako príslušný orgán v súlade s § 21 písm. b), j) a l) zákona NR SR č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov (ďalej v texte len zákon), Vás touto formou upozorňuje na dodržiavanie zásad protipožiarnej bezpečnosti vyplývajúcich zo všeobecne záväzných právnych predpisov protipožiarnej bezpečnosti, resp. ochrany. Predmetné upozornenie je spracované v súvislosti s nastávajúcim vykurovacím obdobím, ktoré je charakterizované  enormným nárastom vzniku požiarov v objektoch právnických osôb, fyzických osôb-podnikateľov a fyzických osôb.

 

 

Oznam

25. August 2017 Autor: admin

Komentáre sú deaktivované 

V prípade, ak máte dieťa nad 16 rokov veku, pre účely  trvania nároku na prídavok na dieťa  je potrebné doložiť potvrdenie o návšteve školy tohto dieťaťa v školskom roku 2017/2018 na Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Rimavská Sobota, ul. Čerenčianska 18 prípadne na pracovisko Hnúšťa, Bátka, Gemerský Jablonec  podľa miesta  Vášho trvalého pobytu v termíne najneskôr do 27. septembra 2017. Tlačivá  potvrdenia o návšteve školy sú k dispozícii na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Rimavská Sobota, vrátane pracovísk Hnúšťa, Bátka, Gemerský Jablonec a tiež na www.upsvar.sk

Odvolanie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranný zboru  v Rimavskej Sobote v súlade  s § 4  písm. b) a s § 21 písm. a) v nadväznosti na § 21 písm. o) zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov a s § 2 ods. 1 vyhlášky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 121/2002 Z. z. o požiarnej prevencii v znení neskorších predpisov

ODVOLÁVA ČAS ZVÝŠENÉHO NEBEZPEČENSTVA VZNIKU POŽIARU na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme (50 m od hranice lesného pozemku) v územnom obvode okresu Rimavská Sobota od 23.08. 2017 od 8.00 hod. Od uvedeného dátumu nie je potrebné zabezpečovať opatrenia súvisiace s časom zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru uvedeného vo vyhlásení zo dňa 03.08. 2017.


Oznam pre zamestnávateľov

13. Júl 2017 Autor: admin

Komentáre sú deaktivované 

Zamestnávatelia POZOR! ÚRAD PRÁCE ponúka výhodné finančné príspevky na pracovné miesta pre mladých nezamestnaných AŽ DO VÝŠKY 95% z minimálnej celkovej ceny práce. Spolufinancovanie zo strany zamestnávateľa  od 0% do 20 % . Bližšie informácie Vám podá ÚPSVR Rimavská Sobota, Oddelenie Aktívnych opatrení trhu práce a Európskeho sociálneho fondu, Čerenčianska 18, Rimavská Sobota, 2. poschodie.

 

 

Pracovná ponuka

25. Jún 2017 Autor: admin

Bez komentára 

Naskytla sa príležitosť pre ľudí, ktorí nemajú problém vycestovať za prácou do susedného Rakúska.  Práca sa vykonáva v týždenných alebo dvojtýždenných turnusoch v závislosti od vzdialenosti pracoviska. Ubytovanie zabezpečuje firma. Pracovný pomer je na dobu neurčitú. Požaduje sa znalosť nemčiny aspoň 2 ľudí z partie. Výplata je vyplácaná na účet. Neplatia sa žiadne poplatky.

Slovenská firma, ktorá zamestnáva odborníkov na stavebníctvo, hľadá šikovných šalovačov, sadrokartonistov, odborníkov na stavebné práce. Výhodou je, že budú zamestnanci slovenskej firmy, ktorá platí na pomery v našom regióne veľmi slušne. Ďalšou výhodou je to, že za nich budú platené odvody na Slovensku, a potom môžeme týmto zamestnancom do budúcna sprostredkovať aj úver či už na zlepšenie bývania, na zariadenie bytu alebo na čokoľvek, čo budú potrebovať, aby si zlepšili životný štandard.

Záujemci nás môžu kontaktovať na tel. čísle 0917 173 591.

 

Predám obchod

Predám obchod s mäsom a mäsovými výrobkami. Obchod je v prevádzke 17 rokov, zabehnutý, dobre situovaný. Predám ho aj so zariadením. Kontakt: 0915 898 557.


 


Beseda s Gustávom Murínom

11. Máj 2017 Autor: admin

Bez komentára 

Banskobystrický samosprávny kraj, Knižnica Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote pozýva na besedu so spisovateľom Gustávom Murínom. Uskutoční sa 30. mája o 11,15 hod. v podkroví knižnice. Gustáv Murín publikoval počas vysokoškolských štúdií články o ochrane životného prostredia, z oblasti kultúry a poviedky v denníkoch a časopisoch. Knižne debutoval roku 1989 reportážnou prózou Případ pohřbeného hřbitova. Nasledovali zbierky poviedok a esejí, romány, novela, vedecko-popularizačná štúdia o biológii, úvahy o manželstve, o dlhovekosti, faktografia o organizovanom zločine, popularizačné encyklopédie a zbierky cestovných príbehov.

Najväčší čitateľský ohlas zaznamenala jeho „Mafiánska séria“, ktorá vyšla vo vydavateľstve Marenčin PT: Mafia v Bratislave – 1989 – 1999 dekáda zločinu a trestu, Mafia na Slovensku – Osudy bossov Černákovej éry, Boss všetkých bossov – Mikuláš Černák, Mikuláš Černák, Gorily v podsvetí – MAFIA.SK , Mafiáni – Krvavé príbehy – zúčtovanie?, Slovenská mafie v Praze. Kniha Mafia na Slovensku získala cenu Panta Rhei Awards za najpredávanejšiu knihu roku 2009.

 


Kníhkupectvo KnihArt sa presťahovalo

18. Apríl 2017 Autor: admin

Bez komentára 

Kníhkupectvo KnihArt sídli v nových priestoroch. Presťahovalo sa na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB). V kníhkupectve nájdete množstvo literatúry pre deti, mládež i dospelých.

Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterickú a motivačnú literatúru, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti, kľúčenky s menami, hrnčeky s hudobnými kapelami.

Nechýba ani doplnkový tovar:  puzzle, vonné oleje, kaballah náramky s ochrannými kameňmi, hracie pohľadnice, kľúčenky, darčekové tašky a magnetky.

 

Veštenie z kávy

Chcete poznať svoju budúcnosť? Riešite nejaký problém v oblasti zdravia, financií, partnerského vzťahu či práce, potrebujete poradiť a nájsť správny smer? Volám sa Irenka a ponúkam veštenie z kávy v Rimavskej Sobote. V prípade záujmu ma kontaktujte na tel. č. 0915 511 100. Rada vám poradím a pomôžem.

Zmena úradných hodín

29. November 2016 Autor: admin

Komentáre sú deaktivované 

Vážení klienti, Sociálna poisťovňa, pobočka Rimavská Sobota Vám oznamuje zmenu stránkových dní a úradných hodín počnúc 1. decembrom 2016 nasledovne:

 

pondelok: 8.00 h - 16.00 h
utorok: 8.00 h - 14.00 h
streda: 8.00 h - 17.00 h
štvrtok: 8.00 h - 12.00 h
piatok: 8.00 h - 14.00 h

 

Podateľňa :

pondelok: 8.00 h – 16.00 h
utorok: 8.00 h – 14.00 h
streda: 8.00 h – 17.00 h
štvrtok: 8.00 h – 12.00 h
piatok: 8.00 h – 14.00 h

 

Pokladňa :

pondelok: 8.00 h – 12.00 h 12:30 h – 15:00 h
utorok: 8.00 h – 12.00 h 12:30 h – 14:00 h
streda: 8.00 h – 12.00 h 12:30 h – 15:00 h
štvrtok: 8.00 h – 12.00 h
piatok: 8.00 h – 12.00 h 12:30 h – 14:00 h

 

 

Slovenská kuchyňa

4. November 2011 Autor: admin

Bez komentára 

V zariadení Strednej odbornej školy obchodu a služieb Čierny orol v Rimavskej Sobote prebehne od 7. do 11. novembra Týždeň slovenskej kuchyne. Príďte si pochutnať na typicky slovenských jedlách. Každý 25-ty návštevník dostane hodnotnú pozornosť. Garantom akcie je šéfkuchár Jaroslav Švagerko.

Kurz opatrovania

3. November 2011 Autor: admin

Bez komentára 

Územný spolok SČK v Rimavskej Sobote uskutoční kurz opatrovania. Je akreditovaný MPSVaR je platný v SR aj v zahraničí. Prihlášky: SČK ÚzS Rimavská Sobota, Hurbanova 15, tel.: 0903558926, rimavskasobota@redcross.sk

Burza informácií

2. November 2011 Autor: admin

Bez komentára 

ÚPSVaR Rimavská Sobota oznamuje žiakom základných škôl, študentom stredných škôl, ich rodičom, uchádzačom a záujemcom o zamestnanie a tiež širokej verejnosti, že 8. novembra od 9,00 hod. do 14,00 hod. organizuje v MsKS v RS „Burzu informácií o trhu práce” s dôrazom na voľbu povolania žiakov ZŠ a výber zamestnania pre študentov SŠ.

Mŕtvy muž

31. Október 2011 Autor: gemerland

Bez komentára 

Mŕtvolu 56-ročného muža našli v byte na ulici 1. mája v Tornali. Jeho telo našla v spálni, v kaluži krvi ležať jeho manželka. Na miesto bol privolaný lekár, ktorý konštatoval smrť v dôsledku rezného poranenia na krku, pričom nevylúčil cudzie zavinenie a nariadil vykonať súdnu pitvu. Ako nás informovala banskobystrická hovorkyňa M. Faltániová, vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia.

Burza Rodiny rodinám

21. Október 2011 Autor: admin

Bez komentára 

Príďte na rodinnú burzu(detského oblečenia, obuvi, detskej literatúry, hračiek), ktorá bude 29. 10. od 10,00 hod do 12,00 hod. v Dome kultúry v Rim. Sobote.

Prvý zápas

17. Október 2011 Autor: admin

Bez komentára 

V sobotu 16.10. odohral PŠK Rimavská Sobota svoj prvý majstrovský zápas v šachu družstiev po 10. rokoch s družstvom ŠK Garde CVČ Detva. Zápas skončil deľbou bodov 4:4. Body za domácich získali: Csoltó, Nozdroviczi, Boros po jednom, Molnár a Toma po 0,5 boda.

Súťaž v mariáši

16. Október 2011 Autor: admin

Bez komentára 

V penzióne Pohanský Hrad v Novej Bašte sa 15. októbra konala už druhý raz v tomto roku súťaž v mariáši. Súťažilo celkom 27 hráčov z okresov Rim. Sobota a Lučenec. Hral sa 5-centový mariáš do 100 v 5 kolách. Súťaž sa začala o 9,00 a skončila po 16,00 hod. Následne boli vyhlásené výsledky.  Turnaj vyhral Ottó Agócs z Rimavskej  Soboty. Na druhom mieste sa umiestnil Tibor Szerződi  Fiľakova. Na treťom mieste skončil Zoltán Farkas z Gemerského Jablonca. Účastníci turnaja boli veľmi spokojní so starostlivosťou organizátora Ing. Gejzu Medeho. Už teraz sa tešia  na ďalší  mariášový turnaj v tomto penzióne.

Mariášový turnaj

7. Október 2011 Autor: gemerland

Bez komentára 

Pozývame Vás na mariášový turnaj, ktorý sa uskutoční dňa 15. októbra /sobota/ v penzióne Pohanský hrad v Novej Bašte /smer Tachty/ Program: 8.00 hod. – zraz účastníkov, registrácia, 9.oo hod. -začiatok turnaja, 12.oo – 13.oo –obed, 16.00 -predpokladaný koniec turnaja – odovzdanie cien. Kontakt: 0905 628 245.

Výstava chovateľov

7. Október 2011 Autor: admin

Bez komentára 

ZO SZCH  Čerenčany  usporiada  XXVI. Miestnu, XV. Oblastnú výstavu  drobných  zvierat  s  Špeciálnu výstavu  klubu chovateľov  Veľkých papučatých hrvoliakov. Výstava  je pre  návštevníkov  otvorená : v  sobotu  15.10.2011  od  8.oo hod.  do  18.oo hod. a   v  nedeľu 16.10.2011  od  8.oo hod.  do  14.oo hod. vo  výstavnom  areáli  v  Čerenčanoch. Vystavených bude viac  ako  500  ks  zvierat, srdečne  pozývame  návštevníkov, obdivovateľov  drobných  zvierat  a  tešíme  sa  na  príjemné  stretnutie  počas  výstavných  dní.

Inzercia

29. September 2011 Autor: admin

Bez komentára 

Predám garáž s monážnou jamou na ulici Stavbárov v R. Sobote /oproti Obvodnej polícii/. Cena dohodou. Tel: 0903 322 114.

Odhalia pamätnú tabuľu

28. September 2011 Autor: admin

Bez komentára 

Obec Nižný Skálnik a  Matica Slovenská v Rimavskej Sobote pozývajú verejnosť  na slávnostné odhalenie pamätnej tabule zakladateľom Učenej spoločnosti malohontskej 16.októbra. Program: o 11:15 hod. Služby božie v kostole ECAV, o 13:00 hod. Obecný úrad Nižný Skálnik odhalenie tabule, o 13:30 hod. kultúrny program, o 14:30 hod. malé občerstvenie.

Pozvánka na výstavu

22. September 2011 Autor: admin

Bez komentára 

Banskobystrický samosprávny kraj a Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote pozývajú verejnosť na výstavu Krúžkovanie vtákov. Výstavu otvoria v priestoroch múzea 30. septembra o 15. hod. a bude nainštalovaná do 30. októbra. Jej autorkou je Mgr. Monika Gálffyová. Snahou výstavy je predstaviť návštevníkom problematiku krúžkovania vtákov, jeho dejiny vo svete a na území Slovenska, ale tiež predstaviť význam krúžkovania z hľadiska výskumu a ochrany prírody, prebiehajúce programy krúžkovania, metódy krúžkovania a odchyt vtákov.

Výstava ovocia a zeleniny

13. September 2011 Autor: admin

Bez komentára 

Okresný výbor Slovenského zväzu záhradkárov v Rimavskej Sobote pozýva verejnosť na výstavu ovocia, zeleniny a okresných rastlín dňa 23.-24. septembra, ktorá sa uskutoční v priestoroch domu kultúry. Vstup voľný.

Gemersko-malohontský jarmok

12. September 2011 Autor: admin

Bez komentára 

Mesto Rimavská Sobota organizuje 29. Gemersko – malohontský jarmok 23. a 24. septembra  na  Hlavnom námestí, ul. Povstania a na Jánošíkovej ul. Povolenia sa vydávajú na MsÚ, Svätoplukova 5, Rimavská Sobota od 30. augusta 2011.  Informácie na tel.č. : 047/5604685, 5604665, 5631139. Predajné miesta budú očíslované. Občerstvovacie stánky potrebujú povolenie od RÚVZ v mieste bydliska. Príďte – budete vítaní !!!

STEEL CUP 2011

7. September 2011 Autor: admin

Bez komentára 

ŠSK MAGNUM Rimavská Sobota pozýva na 6. kolo ŠSS – STEEL CUP dňa 17. septembra 2011 (sobota) na strelnicu ŠSZ Magnum (Tormáš). Viac info: http://www.sskmagnum.estranky.cz/, e-mail: ssk.magnum@gmail.com, tel. č.: 0911 521 321 – Emil Réti.

Inzercia

18. August 2011 Autor: admin

Bez komentára 

Štefan Nociar, 36 r., hľadá prácu ako ošetrovateľ hov. dobytka, ošípaných alebo oviec. Telef. číslo: 0919 047 371. Nástup možný ihneď, prax mám.

Pozvánka na výstavy

15. August 2011 Autor: gemerland

Bez komentára 

Mestská galéria v Rimavskej Sobote pozýva verejnosť na otvorenie výstav Anna Bartuszová- Záznamy a Mária Bartuszová- Kresby. Vernisáž bude v stredu 17. augusta o 17. hod. v priestoroch galérie. Kurátorkou výstav je Gabriela Garlatyová. Výstavy vznikli s podporou MK SR a potrvajú do konca septembra.

Gemersko-malohontský jarmok

11. August 2011 Autor: gemerland

Bez komentára 

Mesto Rimavská Sobota usporiada v dňoch  23. a 24. septembra 2011 29. Gemersko – malohontský jarmok, na ktorý Vás srdečne pozývame. Na Hlavnom námestí a na ul. Povstania bude sústredený najmä rozličný spotrebný tovar a ľudovoumelecké predmety, na Jánošíkovej ul. aj občerstvenie. V prípade záujmu podnikateľov o predajné miesto je potrebné telefonicky sa kontaktovať na tel. č. 047/5604665, 047/5604685, príp. 047/5604613. Povolenia sa vydávajú od 30. augusta 2011.

Inzercia

2. August 2011 Autor: admin

4 komentáre/ov 

Ponúkam na predaj 1-izbový útulný byt v OV. Nachádza sa v blízkosti autobusove i vlakovej stanice, blízko centra i nemocnice. Byt je novo zateplený, s vymenenými oknami. Nachádza sa na 4. poschodí s výťahom. Kontakt: 0949 103 734 po 17. hodine. Cena dohodou!

Nútil ženy robiť prostitúciu

27. Júl 2011 Autor: gemerland

Bez komentára 

Obvineniam z trestného činu obchodovania s ľuďmi čelí 33-ročný Anton z Rimavskej Soboty, prechodne bytom Nižná Pokoradz. Ešte v auguste 2004 vedome vylákal na fiktívnu prácu upratovačiek do Rakúska dve ženy z Nižnej Pokoradze. Využil ich zlú finančnú situáciu a donútil ich robiť prostitúciu za presne stanovených finančných podmienok od augusta do septembra 2004. ako nás informovala banskobystrická policajná hovorkyňa M. Faltániová, obvinený je stíhaný na slobode, za tento skutok môže byť potrestaný odňatím slobody na 3 až 10 rokov.

Noc strašidiel v mlyne

22. Júl 2011 Autor: admin

Bez komentára 

Ak sa chcete báť, nenechajte si ujsť večernú/nočnú prehliadku Teriakovského mlyna vo svetle lampášov so strašidlami, zaujímavými úlohami a malou odmenou na záver. Podujatie sa uskutoční 29. júla. Dvere mlyna sa budú otvárať od 20.00 do 23.00 hod. priebežne každých 10 minút. Vstupné: 1,- EUR (len na mieste).

Pernamentky na futbal v predaji

20. Júl 2011 Autor: gemerland

Bez komentára 

Mestský športový klub Rimavská Sobota, s.r.o., oznamuje futbalovej verejnosti, že sú v predaji pernamentky na súťažný ročník 2011-2012. Zakúpiť si ich možno na štadióne MŠK R. Sobota, s.r.o. v hodnote 27,- € na A tribúnu a 20,- € na B tribúnu. Vstupenky na majstrovské zápasy sú  v hodnote 1,70 € na A tribúnu, 1,30 € na B tribúnu a 1,-€ na státie. Deti do 10 rokov majú vstup zadarmo.

Jazdecké preteky

14. Júl 2011 Autor: gemerland

Bez komentára 

V sobotu 30. júla sa od 10. hod. na pustatine Lócz medzi obcami Štrkovec a Neporadza uskutočnia celoštátne jazdecké preteky Carpathia Equus Cup 2011. Vstupné s tombolou je pre dospelých 2 eurá a pre deti 1 euro.

V Revúcej zabili starčeka

11. Júl 2011 Autor: admin

Bez komentára 

Kuriózny prípad sa stal v Revúcej, kde 40-ročná žena našla v byte na Bottovej ulici bez známok života svojho 70-ročného otca. Podľa doterajších zistení polície, ako aj podľa predbežného vyjadrenia lekára mohla smrť muža zaviniť cudzia osoba. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin zabitia a zločin porušovania domovej slobody. Bolo zistené, že zatiaľ neznámy páchateľ vošiel do bytu na prvom poschodí, v ktorom 70-ročný pán žil a doposiaľ nezisteným spôsobom muža napadol a kovovým drôtom mu za chrbtom zviazal ruky. Následne byt prehľadal, ale z bytu nezmizlo nič. Bezprostrednú príčinu úmrtia a mieru zavinenia páchateľa určí až výsledok súdnej pitvy. Informácie nám poskytlo KR PZ v Banskej Bystrici.

Rušňovodič zrážke nedokázal zabrániť

11. Júl 2011 Autor: admin

Bez komentára 

Vo štvrtok 7. júla došlo na železničnej trati v medzistaničnom úseku Lučenec a zastávkou Holiša k zrazeniu 38-ročného muža rýchlikom, ktorý smeroval z Lučenca do Košíc. Podľa vyjadrenia rušňovodiča 38-ročný Ján z okresu Žiar nad Hronom sedel tesne pri pravom koľajnicovom páse z vonkajšej strany, otočený chrbtom k prichádzajúcemu vlaku, pričom mal hlavu schúlenú medzi nohami. Rušňovodič pre krátku vzdialenosť i po použití zvukového znamenia a rýchlobrzdy nedokázal zrážke zabrániť. Zrazený muž na následky zranení zomrel. U rušňovodiča vykonali dychovú skúšku na alkohol. Bola negatíva. Informácie nám poskytlo KR PZ v Banskej Bystrici.

Poltárčana zrazil vlak a zomrel

3. Júl 2011 Autor: admin

Bez komentára 

V utorok 28.6. v úseku železničnej trate medzi Poltárom a Slanou Lehotou došlo k usmrteniu vlakom 18-ročného muža z Poltára. Muž ležal nehybne v koľajisku a rušňovodič pre krátku vzdialenosť, aj po použití zvukového znamenia a rýchlobrzdy, nedokázal zrážke zabrániť. Mladý muž utrpel zranenia, ktorým pri prevoze do nemocnice podľahol.

Ukradol katalyzátory z áut

3. Júl 2011 Autor: admin

Bez komentára 

Rimavskosobotskí policajti vyšetrujú sériu krádeží, ktorých sa doposiaľ neznámy páchateľ dopustil od  28.6. do  29.6. na sídlisku Západ v Rimavskej Sobote. Zo siedmych motorových vozidiel ukradol katalyzátory. Svojim konaním spôsobil majiteľom vozidiel škodu vo výške nie menej ako 6800 eur. V súvislosti s prípadom už bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže. Zlodejovi hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Predpredaj vstupeniek na Atrium ART

27. Jún 2011 Autor: admin

Bez komentára 

Turistické informačné centrum v Rimavskej Sobote oznamuje, že začalo s predpredajom vstupeniek na 7. ročník festivalu divadla a hudby Atrium ART na dni 1.-3.júl 2011. Cena jednodňovej vstupenky je 5 EURO, permanentka na celý festival stojí 10 EURO.

Kradli zo strachu

24. Jún 2011 Autor: admin

Bez komentára 

Zo zločinu vydierania v spolupáchateľstve obvinili 14-ročnú žiačku základnej školy z Biskupíc a 14-ročnú žiačku špeciálnej základnej školy z Fiľakova. Školáčky pod hrozbou ublíženia na zdraví prinútili ku krádeži v obchodnom dome vo Fiľakove dve dievčatá vo veku 12 a 13 rokov. Keď dievčatá odmietli kradnúť, vyhrážali sa im vytrhaním vlasov a bitkou. Pri pokuse o krádež 4 čokolád v hodnote 2,26 eur prichytil jednu z dievčin pracovník SBS. Keďže obvinené sú mladistvé, môžu byť potrestané odňatím slobody na 2 až 5 rokov.

Nasledujúca strana »