Decembrové knižné novinky

6. December 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Blížia sa Vianoce- najkrajšie sviatky v roku a vy neviete, čím obdarujete svojich blízkych? Potešte ich dobrou knihou.  Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote vám prináša decembrové novinky na knižnom trhu. Horúcimi novinkami sú tituly: Dávid Winkler-Riman, Juraj Červenák-Hradba západu, Maxim E. Matkin-Zvláštne šťastie, Marek Vagovič a spol.-Umlčaní (Príbeh Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej), Agnes Martin-Lugand- Šťastie uniká pomedzi prsty, Ken Follett-Piliere moci, Lynda la Plante-Vdovy, Michal Slanička- Na Vianoce mi nevolajte, Rodinná Biblia. Pre detičky vyšli knižky: Krtko v zime, Vianočné rozprávky, Dvanásť nocí zázrakov, Moja vianočná knižka, Biblické príbehy pre neveriace deti. V sortimente Kníhkupectva KnihArt nájdete aj kalendáre a diáre na rok 2019, množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, nechýba ani ezoterická a motivačná literatúra, malé knižky citátov na rôzne témy, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti. Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB). Pracovníci kníhkupectva želajú všetkým zákazníkom príjemné prežitie vianočných sviatkov, úspešný a šťastný nový rok 2019 s dobrou knihou v ruke. Ďakujeme všetkým za Vašu priazeň a tešíme sa na Vašu návštevu aj v novom roku.


Novembrové knižné novinky

7. November 2018 Autor: admin

Komentáre sú deaktivované 

Máme tu ďalší jesenný mesiac, sprevádzaný chladnejším počasím. Aj v novembri vám Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote prináša novinky na knižnom trhu. Nenechajte si ujsť ani akciu Knižný kompas, ktorá potrvá do konca mesiaca. Jeho cieľom je vrátiť ľudí opäť ku knihám. Aby znova začali čítať a presvedčili sa, že to stojí za to. Aj preto túto spoločnú myšlienku vydavateľstva Ikar a kníhkupcov z celého Slovenska podporili najobľúbenejší slovenskí autori. Na pulty kníhkupectiev sa dostalo 12 noviniek od slovenských autorov a 16 prekladových titulov. A ako darček ku každej zakúpenej knihe z ponuky Knižného kompasu dostane čitateľ Motivačný zápisník iba za euro! Viac o akcii nájdete na www.kniznykompas.sk A tu sú už novembrové knižné novinky: Prezident je nezvestný, Oteckovia, Tri sestry (Táňa Keleová-Vasilková), Džungľajedinečná technológia Photicular, Na póloch- jedinečná technológia Photicular, Safari- jedinečná technológia Photicular, Viem, čo si urobila (Lucia Braunová). Pre deti vyšli knižky: Vianočná noc, Roblox, Diamantový kôň, Linda a Gusto-Tapír je prasiatko, Zostroj si lokomotívu 3D, Strašidelné rozprávky, Ľadové kráľovstvo-Veľká porcia zábavy, Gerda-kniha a kufrík plný prekvapení. V sortimente Kníhkupectva KnihArt nájdete aj kalendáre a diáre na rok 2019, množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, nechýba ani ezoterická a motivačná literatúra, malé knižky citátov na rôzne témy, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti. Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB). Tešíme sa na Vašu návštevu.

 

 

Knižný kompas

19. Október 2018 Autor: admin

Bez komentára 

V týchto dňoch odštartoval Knižný kompas. Jeho cieľom je vrátiť ľudí opäť ku knihám. Aby znova začali čítať a presvedčili sa, že to stojí za to. Aj preto túto spoločnú myšlienku vydavateľstva Ikar a kníhkupcov z celého Slovenska podporili najobľúbenejší slovenskí autori. Na pulty kníhkupectiev sa dostalo 12 noviniek od slovenských autorov a 16 prekladových titulov. Nechýbajú medzi nimi veľké mená ako Jozef Karika, Veronika Homolová Tóthová, Jana Pronská, Arpád Soltész, Kristína Tormová, Andrea Coddington, Paolo Coelho, Jojo Moyesová, E L James, Daniel Cole a mnohé iné. Súčasťou akcie sú aj besedy spisovateľov po celom Slovensku, či súťaž o 166 kníh podľa vlastného výberu. Pripravených je takmer 110.000 špeciálnych súťažných záložiek, aj autorských záložiek s ich citátmi. A ako darček ku každej zakúpenej knihe z ponuky Knižného kompasu dostane čitateľ Motivačný zápisník iba za euro! Do akcie Knižný kompas sa zapojilo aj Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote, sídliace  na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB). „Rada čítam. Už od malička. Lásku ku knihám na mňa preniesli moji rodičia. Vtiahli ma do sveta fantázie a príbehov už v čase, keď mi abeceda ešte nič nehovorila a ešte aj dnes som im za to nesmierne vďačná. Medzi knihami sa cítim ako v raji a občas mám pocit, že medzi regálmi plnými zaujímavých príbehov sa doslova vznášam. Čítam všetko. S knihou v ruke rada plačem, rada sa smejem, aj sa rada bojím. Každá kniha v sebe skrýva tajomstvo a ja sa teším na jeho postupné odhaľovanie,“ prezradila majiteľka Kníhkupectva KnihArt Tatiana Kršková. Dodala, že svoju lásku ku knihám odovzdáva ďalej.  Besedy s deťmi a žiakmi ju nabíjajú zvláštnou energiou, a keď sa mládež do kníhkupectva vráti, vie, že jej práca má zmysel. „Zákazníci ma občas prinútia pozrieť sa na knihu ich očami a som im za to vďačná. Vzniká medzi nami knižný vzťah, ktorý sa prehlbuje každou prečítanou knihou. Ja odporučím niečo im a oni mne,“ hovorí T. Kršková. Viac nájdete na www.kniznykompas.sk.

 

Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote hľadá výpomoc na na predvianočný čas! Podmienky: študent/ dôchodca, práca s PC (Word/ Excel), vzťah ku knihám. Viac informácii v predajni, ktorú nájdete na na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB) a na knihart.rs@gmail.com

 

Októbrové knižné novinky

2. Október 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Október je sprevádzaný sychravým, daždivým počasím. Môžete si ho spríjemniť tak, že sa začítate do dobrej knihy. Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote vám prináša októbrové novinky na knižnom trhu. Novinkami sú knihy: Tiffany Reiszová-Siréna, Rodení hriešnici, Gabriel Tallent-moje najdrahšue zlatíčko, Tom Hanks-O nezvyčajných ľuďoch a písacích strojoch, Laura Rubyová-Včelia kráľovná, Julia Drosten-Levica z Mogadoru, Hana Repová-Ak mi dovolíš, Boh plače potichu, Gary Vaynerchuk.- Na plný plyn!,Chloe Benjamin-Nesmrteľní, Agatha Christie- Záhada troch štvrtín, Pre deti vyšli knižky: Gerda-príbeh veľryby, Dobrý deň, malý tučniak, Ilustrovaný atlas neuveriteľných faktoch o zvieratách, Kniha súbojov-stránky plné hier pre celú rodinu. V sortimente Kníhkupectva KnihArt nájdete aj kalendáre a diáre na rok 2019, množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, nechýba ani ezoterická a motivačná literatúra, malé knižky citátov na rôzne témy, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti. Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB).

 

 

Upozornenie

6. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Upozorňujeme pisateľov komentárov, že akékoľvek nepodložené osobné útoky budeme vymazávať. Nie sme proti slobode názorov, ale vulgárne anonymné osočovanie nepatrí medzi demokratické vyjadrovanie sa. Okrem toho Gemerland nie je bulvárna stránka, hľadajúca senzácie za každú cenu. Z tohto dôvodu boli niektoré komentáre z našej stránky stiahnuté a pristúpili sme aj k zrušeniu nicku. Zároveň žiadame pisateľov komentárov, abv svoje názory a postoje prezentovali korektne a seiózne. Ďakujeme za porozumenie.

 

Odvolanie času zvýšeného nebezpečenstva požiaru

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranný zboru  v Rimavskej Sobote v súlade  s § 4  písm. b) a s § 21 písm. a) v nadväznosti na § 21 písm. o) zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov a s § 2 ods. 1 vyhlášky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 121/2002 Z. z. o požiarnej prevencii v znení neskorších predpisov ODVOLÁVA ČAS ZVÝŠENÉHO NEBEZPEČENSTVA VZNIKU POŽIARU na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme (50 m od hranice lesného pozemku) v územnom obvode okresu Rimavská Sobota od 27.08. 2018 od 15.00 hod. Od uvedeného dátumu nie je potrebné zabezpečovať opatrenia súvisiace s časom zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru uvedeného vo vyhlásení zo dňa 15.06. 2018.

 

Tip: Levanduľová víla

Levanduľu považujem za zázračnú bylinu. Jej silice majú upokojujúce účinky na nervový systém, zlepšujú psychickú odolnosť, majú aj protizápalové, dezinfekčné a antibakteriálne účinky. Levanduľa je nielen krásna, ale aj výnimočne vonia. Preto niet divu, že za z nej zhotovujú voňavé vrecúška. V minulosti som z nej vyrábala klasické voňavé vrecúška v tvare vrecúšok alebo srdiečok. Tentokrát som sa rozhodla, že vyrobím voňavé vrecúško v tvare víly. Jeho výroba vôbec nie je zložitá. Potrebujete: zvyšky látky, zúbkaté endlovacie nožnice na zastrihnutie okrajov látky, ihlu a niť, tavnú pištoľ, vlnu, nalepovaciu krajku, vatu, sušenú levanduľu, esenciu-éterický olej, vatové hlavičky (kúpite ich v obchode s kreatívnymi potrebami) a dekorácie. Postup: Z látky vystrihnete endlovacími nožnicami kruh, pom jeho obvode ho zostehujete ihlou a niťou, ale ešte nezošijete úplne. Vznikne vám vrecúško, ktoré naplníte vatou, pokvapkanou éterickým olejom a sušenou levanduľou. Vrecúško uzavriete, tavnou pištoľou (môžete použiť aj lepidlo na textil) nalepíte hlavičku, krajku, vlásky z vlny a kvietky. Levanduľová víla je hotová. Môžete ju umiesniť kamkoľvek, aby vám prevoňala byt. Je aj vhodným, originálnym darčekom pre vaších blízkych. Prajem vám príjemné tvorenie.

 

Septembrové knižné novinky

3. September 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Dvojmesačné prázdniny sa skončili. Ani sme sa nenazdali a máme tu september- mesiac, kedy idú deti do školy. Aj v septembri vám Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote prináša novinky na knižnom trhu. Novinkami pre školákov sú knihy: Šikovný slovník- Nemecko-slovenský, Anglicko-slovenský, Angličtina pre deti-aktivity s farebnými samolepkami, Angličtina pre každého-učebnica, úroveň1, začiatočník, Gramaticky správne po nemecky, Príprava na testovanie5-slovenský jazyk a literatúra, matematika, Diktáty pre všetky ročníky, Pravopisné cvičenia pre 1. stupeň základných škôl, Suchozemské cicavce sveta, Mega encyklopédia, Stručné dejiny Slovenska pre mladých čitateľov. Mágia čísel a výpočtov. Môj tajný denník na zips, Tešís sa do školy? Alebo Otázky, ktoré neznášam, Malý školáčik, Hravé učenie-kniha s elektornickou ceruzkou. A máte tu aj horúce knižné novinky pre dospelých: Ivana Havranová-Premiérova milá, Igor Bukovský-Zachráňte svoje črevo (špeciálne limitované vydanie), Robert Harris-Mníchov, Irving Stone-Agónia a extáza, Elizabeth Michelsová-Hriešny dedič, Rosie Walschová-Keby zavolal, Učiteľský zápisník. Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterická a motivačná literatúra, malé knižky citátov na rôzne témy, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti, puzzle. Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB).

 

Augustové knižné novinky

2. August 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Máme tu ďalší letný mesiac s tropickými horúčavami. Ak plánujete dovolenku pri vode môžete si na ňu pribaliť dború knihu. Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote vám prináša horúce augustové novinky na knižnom trhu. Novinkami sú knihy: Dmitry Glukhovsky-Text, Natalie Danielsová-Straka, Audrey Carlanová-Večná vášeň, Michaela Ella Hajduková-Tanečnica, Nina Stibbeová-Muž pri kormidle, Stela Rouge-Sexi a divoko, Verona Štrba Škultéty-Pani Gangstrová, Laura Silvermanová-Leto bez vody, Tamara McKinley-Vábenie ostrova, Gaelen Foley-Pirátsky princ, Alexa Rileyová-Pre ňu všetko. Pre deťúrence vyšli tituly Mirelka Pátračová rieši prípad Mafinového hlavolamu, Terka a zamilovaný list, Ako sme s Ťukťukom ťukťokovali, Počítame s Montessori, Alenka v krajine hudby, Prázdniny na chalupe s Montessori. Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterická a motivačná literatúra, malé knižky citátov na rôzne témy, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti, puzzle. Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB). Tešíme sa na Vašu návštevu.

 

Vznikla miestna bunka hnutia Progresívne Slovensko

30. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Dňa 5.7.2018 vznikla v Rimavskej Sobote miestna bunka hnutia Progresívne Slovensko. Na svojom ustanovujúcom zhromaždení si stanovili úlohy a ciele: Pracovať v prospech mesta a regiónu, prezentovať progresívne riešenia a spájať ľudí, ktorí túto predstavu zdieľajú. Realizujú zber podpisov pre kandidátku na prezidenta Zuzanu Čaputovú a zapájajú sa do komunálnych volieb. Do funkcie predsedu miestnej bunky bol zvolený Ľubomír Mikláš. Kto má záujem riešiť rozvoj mesta a okresu či už ako podporovateľ, dobrovoľník alebo člen hnutia Progresívne Slovensko, môže kontaktovať predsedu na t.č. 0907 806 044 alebo na e-mailovej adrese:miklas@progresivne.sk.

Detské tvorivé dielne

Milí rodičia, chcete vymyslieť detičkám pestrý program na letné prázdniny? Potom neváhajte a prihláste ich na Detské letné tvorivé dielne, ktoré prvýkrát organizuje Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote. Tvorivé dielne budú prebiehať v dňoch od 6. – 10. augusta 2018, denne od 8.00 – 16.00 hod. Pre detičky je pripravený bohatý a zaujímavý program. Vyskúšajú si tkanie na krosnách, pletenie košíkov, prácu s hlinou na hrnčiarskom kruhu, plstenie, servítkovú techniku, maľovanie voskom a množstvo iných techník. Navštívia tiež kováčsku dielňu, Tradičnú izbu a Múzeum súkenníctva a gubárstva v Klenovci.Strava, pitný režim a materiál na tvorivé dielne sú zahrnuté v poplatku, ktorý je 50 €. V prípade záujmu nás môžete kontaktovať mailom na gmos@rsnet.sk, remeslogmos@rsnet.sk alebo telefonicky na 047/5631095. Tešíme sa na všetky detičky.

Kvapka krvi na počesť SNP

Miestny spolok SČK – KLUB DARCOV KRVI v Čiernom Potoku , Obecné zastupiteľstvo, Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov armádneho generála Ludvíka Svobodu v Čiernom Potoku v spolupráci s Národnou transfúznou službou Slovenskej Republiky, pracovisko Banská Bystrica, Vás pozývajú k bezplatnému odberu krvi. Uskutoční sa v Kultúrnom dome v Čiernom Potoku, okr. Rimavská Sobota, v čase od 8. 00 hod. do 11.00 hod. v utorok, 14.augusta 2018. Každý darca krvi pri registrácii predloží platný občiansky preukaz, platný preukaz zdravotnej poisťovne, preukaz darcu krvi / okrem prvodarcov/. Darca krvi 14 hodín pred odberom krvi nesmie požívať omamné látky /vrátane alkoholu/, konzumovať mastné jedlo, mliečne výrobky, čokoládu, orechy,…Pred odberom krvi sa doporučuje vypiť aspoň ½ litra tekutín /čaj, multivitamín, minerálka, číra voda,../konzumovať chlieb s džemom, netukové pečivo, kompóty,…Každý darca po odbere krvi obdrží gastro-lístok na občerstvenie v hodnote 2 eura. V í t a n í   s ú  p r v o d a r c i ! Súčasne sa v tento deň uskutoční aj športový deň  IV. ročník súťaže MEMORIAL BRIG.GEN. IMRICHA GIBALU. Súťažiť sa bude v streľbe zo vzduchovky, hode granátom na cieľ, diaľku… Po skončení odberu krvi sa uskutoční kladenie vencov k pamätníku obetí fašizmu a slávnostné zhromaždenie obyvateľov k 74. výročiu SNP. Do súťaže sa môže zapojiť každý podľa vekovej kategórie. Bližšie informácie na tel.čísle: 0915 646 828, 047 56 83 253.

 

Júlové knižné novinky

2. Júl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Júl je letným mesiacom, ktorý je časom školských prázdnin i letných dovoleniek. Slnko láka k vode. Čo tak ho prežiť s dobrou knihou v ruke, či už na pláži alebo v prírode. Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote vám prináša horúce júlové novinky na knižnom trhu. Novinkami sú knihy: Odetí do krásy, Audrey Carlanová-Večná vášeň, Joy Fieldingová-Zlá dcéra, Libby Pageová-Bazén, Danielle Steel-Vyznamenanie, Kým prišla búrka, Luke Allnutt-Nebo je naše, Natalie Danielsová-Straka, Heather Morrisová-Tetovač z Auschwitzu. Medzi novinkami nechýbajú ani detské pobulikácie: séria kníh Čo sa deje: Prázdniny, Na kúpalisku, séria kníh Minipédia 4+, Mať tak o koliesko viac, Babi, čítaj mi!, Kitty zázračnica-Osamelý kocúr Murko. Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterická a motivačná literatúra, malé knižky citátov na rôzne témy, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti, puzzle. Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB).

 

Júnové knižné novinky

4. Jún 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Máme tu jún. Mesiac, sprevádzaný horúcimi slnečnými dňami. Čo tak ho stráviť s dobrou knihou v ruke. Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote vám prináša horúce júnové novinky na knižnom trhu. Pretože v júni sa končí školský rok, nezabudnite svoje deťúrence odmeniť za vysvedčenie knihou. Pre deti vyšli knižky: Tigrica sa s levom nebozkáva, Škola magických zvierat, Tajomstvo jablkového koláča, Zvieratká z Kúzelného lesa, Natálkine dobrodružstvá, Detská encyklopédia. Chlapcov určite potešia tituly: Hraničiarov učeň-Horiaci most, STG hrá nebezpečnú hru, Bear Grylls-Duch džungle, Mám radšej Beatles, Štyria kamaráti v akcii, Dobrodružstvá kapitána  Bombarďáka. V kníhkupectve KnihArt nájdete aj zaľúbené romány pre násťročné: Sleduj ma, Dievča, ktoré čítalo v metre, Nepobozkaná, Hnev, čo si zasial, Ako sa zamilovať do blázna, Veľké malé klamstvá, ale aj Príbehy na dobrú noc pre rebelky. Horúcimi júnovými novinkami sú knihy: Lee Matthew Goldberg-Učiteľ, Anthony Franze-Outsider, Stefan Ahnhem- Deviaty hrob, Jonas Bonnier-Lúpež z helikoptéry. Na pláž či na dovolenku si môžete vziať aj romány, pri ktorých si oddýchnete: Kerry Lonsdalová- Všetko, čo nám zostalo, Elizabeth Gilbert-Jedz, modli sa a miluj, Martina Jakubová- P.S.: Hľadám chlapa, Denisa Martinová- Šepot motýľov.  Nenechajte si ujsť ani nový detektívny román List zo záhrobia z pera obľúbeného spisovateľa Dominika Dána, ktorý vyjde 15. júna. Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterická a motivačná literatúra, malé knižky citátov na rôzne témy, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti, puzzle. Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB). Tešíme sa na Vašu návštevu.

 

Zájazd do Tiszaújvárosu

20. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Informačné poradenské Centrum Rómov v Rimavskej Sobote organizuje zájazd na termálne kúpalisko do Tiszaújvárosu v Maďarsku. Uskutoční sa v sobotu, 2. júna pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Poplatok za dopravu je 8 eur, vstupné si hradí každý individuálne. Zraz účastníkov je o 8.00 hod. pred hotelom Zlatý býk v Rimavskej Sobote. Záujemcovia sa môžu prihlásiť osobne dopoludnia počas pracovných dní v kancelárii Informačného poradenského Centra Rómov na Malohontskej 1931 v Rimavskej Sobote, alebo telefonicky u pani Lukácsovej na tel. č. 0915 830 328. Neváhajte a prihláste sa aj so svojimi deťmi na zájazd na termálne kúpalisko do Tiszaújvárosu, ktoré poskytuje nezabudnuteľné chvíle vďaka rôzným atrakciám ako napr. umelá rieka, tobogán či hydromasáž.

Beseda s Janou Pronskou

Tatiana Kršková-kníhkupectvo KnihArt a MsKS v Rimavskej Sobote pozývajú verejnosť na besedu so spisovateľkou Janou Pronskou, kráľovnou slovenských historických románov. Uskutoční sa v stredu, 30. mája o 16,30 hod. v dome kultúry. Jana Pronská sa narodila v Gelnici. V súčasnosti žije v Nálepkove. Napísala množstvo rozprávok, poviedok i básní. Jej prvá kniha Zlatníkova chovanica vyšla v roku 2008. Napísla aj romány Krvavý erb, Srdcom a mečom, Kumánska princezná.

 

Májové knižné novinky

20. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Aj v máji-mesiaci lásky, vám Kníhkupectvo KnihArt v Rimavskej Sobote prináša horúce novinky na knižnom trhu. Medzi nimi sú aj zaľúbené romány pre ženy, motivačné knižky pre mamičky, detektívky i publikácie pre deti a mládež. Nenechajte si ujsť ani akciu Knižný kompas, ktorá potrvá do konca mája. Ku každej z určitých kníh získate kuchársky zápisník len za 1 euro. Viac informácií nájdete na stránke www.kniznykompas.sk. A tu sú už knižné novinky: Brian Freeman-Nočný vták, Táňa Keleová-Vasilková-Mama, Jo Nesbo-Macbeth, Andy Weir- Artemis, Dan Brown-Pôvod, Agatha Christie-Vražda Rogera Acroyda, Mark Sulivan-Pod šarlátovou oblohou, John Green-Všade samé korytnačky, Michael Wolff- Oheň a síra, Za dverami Trumpovej pracovne, Joseph Knox-Sirény, Monica Hesseová-Dievča v modrom plášti. Deti sa určite potešia titulom: Mirelka Pátračová rieši prípad ducha morského prasiatka, Kitty zázračnica, Montessori-Svet úspechov. Pre chlapcov je určená trilógia Magistérium, pre dievčatá nájdete v ponuke kníhkupectva aj zaľúbené romány Anjelský prach, Láska je pre bláznov ako som ja. Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterická a motivačná literatúra, malé knižky citátov na rôzne témy, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti, puzzle. Kníhkupectvo KnihArt sídli na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB).

 

Týždeň slovenskej kuchyne

11. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Na špecialitách slovenskej gastronómie si budete môcť pochutnať v zariadení Čierny orol na Hlavnom námestí v Rimavskej Sobote pochutnať od pondelka, 14. mája do piatka, 18. mája. Na Týždeň slovenskej kuchyne pozýva verejnosť Stredná odborná škola obchodu a služieb. Počas týždňa v znamení slovenskej gastronómie vás čakajú najrôznejšie halušky z májovej bryndze, kyslé polievky, baranina i bravčovina, kyslé mliečne nápoje z črpákov, dezerty zo slovenských surovín, pivo spod Urpína. Sevírovať sa bude aj Demikát, kuracie prsia na salašnícky spôsob, Očovské pastorále, Vlachova šnicla, kurací ovčiarsky rezeň, kysnutý koláč s makom a jablkami a iné špeciality. To všetko pri výzdobe v národných farbách a obsluhe v krojoch. Pacho-hybský zbojník pozýva na Frndžalicu, 50%-ný slovenský destilát pre nebojácnych chlapov. Frndžalica je legendárny a záhadný nápoj, vyrobený klasickou destiláciou v lone čarovnej slovenskej prírody, len z najčistejších prírodných surovín s vysokou energiou. Je tajomná, ale silná, v chuti plná, s vôňou čokolády, vanilky a stopami jablka. Krémová chuť sa decentne prelína s jemným exotickým korením. Jedlá pripravia žiaci a zamestnanci SOŠ obchodu a služieb v Rimavskej Sobote pod vedením Jaroslava Švagerka, ktorý je šéfkuchárom v zariadení Čierny orol. A čím sa vyznačuje tradičná slovenská kuchyňa? Je založená hlavne na bravčovom mäse, hydine, múke, zemiakoch, kapuste a mliečnych výrobkoch. Jedným zo slovenských národných jedál sú bryndzové halušky. Najtradičnejšia polievka je kapustnica. Medzi ďalšie tradičné  polievky patria fazuľová, šošovicová, kuracia, hovädzia a gulášová.

 

Dni mesta Rimavská Sobota

2. Máj 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Aj tento rok sa okresné mesto odeje do sviatočného šatu. V piatok 4. mája a v sobotu, 5. mája sa budú Dni mesta Rimavská Sobota. Organizuje ich samospráva. V rámci nich čaká na návštevníkov na Hlavnom námestí pestrý kultúrny program a tradičné jarné trhy s predajnými stánkami. Nebudú chýbať ani tvorivé dielne Škola zručností, vystúpenia detí z tunajších základných a materských škôl, módna prehliadka, prezentácia tvorivých a pohybových aktivít CVČ Relax, Šmolshow, Szuperdáridó či vystúpenie finalistu Superstar Sama Tomečka. V piatok, 4. mája sa o 15.00 hod. uskutoční slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva, na ktorom bude udelená Cena mesta 2018. V sobotu, 5. mája vystúpi aj Tanečný Orchester Rimavská Sobota, country kapela Bluetrend, nebude chýbať ani prezentácia vojnových vozidiel, bojovej techniky a uniforiem. V estrádnej sále domu kultúry sa uskutoční Veľká folklórna tancovačka. Program Dní mesta Rimavská Sobota nájdete na: http://www.gemerland.sk/?p=70921

 

Odborný seminár

17. Apríl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Sociálna poisťovňa, pobočka Rimavská Sobota,  pozýva na bezplatný odborný seminár pre zamestnávateľov z radov obcí, miest a tretieho sektora na tému: Odstráňme chyby vstupných údajov a elektronická komunikácia zamestnávateľov so Sociálnou poisťovňou nám bude pomáhať. Uskutoční sa 26. apríla 2018 (vo štvrtok), so začiatkom o 9.00 hod. v budove pobočky Sociálnej poisťovne, na Ul. K.Mikszátha č. 6 v Rimavskej Sobote, v zasadacej miestnosti na 4. poschodí. Prezentácia účastníkov od 8.30 hod. Na programe odborného semináru bude: elektronický evidenčný  list dôchodkového poistenia – najčastejšie chyby pri vypĺňaní formulárov, najčastejšie chyby registrácie a vykazovania zamestnancov zo strany zamestnávateľov, novely zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistní s účinnosťou od 1.1.2018, 1.5.2018,  1.7.2018 a od 1.1.2019. Otázky a podnety týkajúce sa tém uvedených v programe, ktoré požadujete prekonzultovať na stretnutí, môžete zaslať e-mailom na adresu eva.pikulova@socpoist.sk (za elektronický evidenčný list DP) alebo  kristina.majanova@socpoist.sk ( za register poistencov a mesačné výkazy poistného) do 24.04. 2018. Svoju účasť je vhodné nahlásiť e-mailom na adresu rimavskasobota@socpoist.sk do 25.04. 2018, do predmetu e-mailu je potrebné uviesť: „seminár“ a do tela e-mailu priezvisko a meno účastníka, organizáciu a telefonický kontakt. Seminár  je bezplatný, kapacita je 60 miest.Lektormi budú zamestnanci Sociálnej poisťovne, pobočky Rimavská Sobota.

 

Hasiči upozorňujú

4. Apríl 2018 Autor: admin

Bez komentára 

V súvislosti s nastávajúcim jarným obdobím, teplým a suchým počasím, ktoré je charakterizované enormným nárastom vzniku požiarov v prírodnom prostredí z dôvodu zámerného vypaľovania, spaľovania a nedbanlivosti právnických osôb, fyzických osôb-podnikateľov a fyzických osôb. Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote ako príslušný orgán upozorňuje právnické osoby, fyzické osoby-podnikateľov a fyzické osoby na prísny zákaz vypaľovania trávnatých porastov, kríkov a zakazuje zakladať oheň v priestoroch alebo miestach, kde by mohlo dôjsť k jeho rozšíreniu. Vypaľovanie porastov značne poškodzuje životné prostredie, najmä faunu a flóru a zapríčiňuje nenahraditeľné škody a práve preto porušenie záväzných právnych predpisov, a to najmä zákona o ochrane pred požiarmi, prináša so sebou okrem iného aj  trestnoprávnu zodpovednosť. Právnickým osobám a fyzickým osobám-podnikateľom môže byť uložená sankcia až do výšky 16 596 € a fyzickým osobám  až do výšky 331 €. Touto cestou žiadame všetkých uvedomelých občanov o dodržiavanie zásad protipožiarnej bezpečnosti a v prípade vzniku mimoriadnej udalosti, a to požiaru, aby poskytli osobnú a vecnú pomoc v súvislosti s lokalizáciou a likvidáciou požiaru!

 

Ako využiť zvyšky tapiet

3. Marec 2018 Autor: admin

Komentáre sú deaktivované 

Poznáte to. Tapetujete a vždy sa vám zvýšia nejaké zvyšky tapiet. Čo s nimi? Nemusíte ich vyhadzovať. Môžete ich využiť. Napr. aj tak, že nimi oblepíte staré úložné krabice. Dostanú tak nový vzhľad.  Môžete ich potom dekorovať špagátom a drevenými srdiečkami, alebo inými ozdobami, či krajkami. Úložný box si môžete vyrobiť aj sami z krabice od topánok, na  ktoré nalepíte tapety.

Vintage veľkonočné vajíčka

Ak už premýšľate nad jarnými dekoráciami, môžete si vytvoriť vintage veľkonočné vajíčka. Potrebujete rôzne veľkosti polystyrénových vajíčok, vintage servítky, lepidlo s lakom na dekupáž, krajky, špagát a iné ozdoby. Najskôr odstránite dve biele vrstvy zo servítky a tú z potlačou vystihnete a oblepíte okolo vajíčka lepidlom na dekupáž. Ak chcete, môžete nalakovať, ale nemusíte. Napokon vajíčko vyzdobíte podľa vlastnej fantázie. Môžete použiť krajku, šujtášku, glitre, gombíky, špagát a iné ozdoby. Veľkonočné vajíčko nemusíte dekorovať len servítkami, môžete použiť aj novinový papier, ktorý natriete kávou alebo čiernym čajom. Získa tak patinu. Po vyschnutí ho lepidlom na dekupáž prilepíte na vajíčko. Takéto veľkonočné kraslice sú originálne. Môžete si s nimi vyzdobiť príbytok alebo ich darovať.

 

Tip: Domáci gél na pranie

15. Január 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Chcete prať lacno, ekologicky a účinne? Tak si doma vyrobte mydlový gél na pranie. Zaberie vám to asi 20 minút času. Na výrobu pracieho gélu budete potrebovať: 1 mydlo na pranie, 300 g sódy na pranie, vodu, nádoby na uskladnenie, Mydlo nastrúhajte na strúhadle a vo vedre zalejte litrom horúcej vody. Miešajte dovtedy, pokiaľ sa nerozpustí. Potom pridajte 300 g sódy na pranie. Premiešajte a dolejte horúcou vodou do objemu 10 – 11 litrov. Množstvo sódy naozaj dodržujte, aby nedochádzalo k zošednutiu prádla. Vody môžete použiť aj viac, podľa toho, aký ho chcete mať hustý.  Hotový prací gél prelejte do pripravených nádob. Ak máte problém s uskladnením, gél si môžete pripraviť z polovičnej dávky. Bežné dávkovanie je cca 2,5 dl gélu na jedno pranie, dávkujete priamo do bubna práčky. Ideálne dávkovanie si určite samostatne. Množstvo takto vyrobeného pracieho gélu je približne na 40 praní. Ak máte veľmi znečistené prádlo, pridajte do pračky soľ na škvrny.

Ako vyrobiť osviežovač vzduchu

Ak si chcete prevoňať svoj príbytok, nemusíte kupovať drahé osviežovače vzduchu. Môžete si ich vyrobiť sami. Na gélový osviežovač budete potrebovať:  menšie zaváraninové poháre, potravinárske farbivo, vonný olej (aký sa vám páči), 4 sáčky neochutenej želatíny, soľ najlepšie morskú, vodu, hrnce. Postup je jednoduchý. Do každého pohára na zaváranie pridajte čajovú lyžičku vonného oleja a potravinárske farbivo. Dajte si v malom hrnci variť približne 200 ml vody, keď začne voda vrieť, pridajte želatínu a miešajte ju dovtedy, kým sa nerozpustí. Potom pridajte ďalších 200 ml a polievkovú lyžicu soli. Keď sa vám soľ roztopí, roztok nalejte do zaváraninových pohárov. Nechajte vychladnúť a stuhnúť. Poháre môžete aj dekorovať. Takýto domáci osviežovač vám vydrží približne mesiac

Voňavé bylinkové vrecúška

Bylinkové vrecúška si môžete vyrobiť aj vy. Je to jednoduché. Stačí látka, šijací stroj, stužka a samozrejme, voňavé bylinky. Ja som použila levanduľu a materinu dúšku. Najskôr ušijete vrecúško, naplníte ho bylinkami a zaviažete obyčajnou niťou. Potom dekorujete stužkou. Voňavé vrecúška môžete dať do skrine, spálne, alebo do inej miestnosti. Sú aj vhodným darčekom pre blízkych. Levanduľa a materina dúška pôsobia upokojujúco, relaxačne a priaznivo ovplyvňujú spánok.

 

Modelárska súťaž

10. Január 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Opäť po roku sa Rimavská Sobota stane dejiskom otvorenia modelárskej sezóny. V sobotu, 17. februára sa v dome kultúry uskutoční 8. ročník modelárskej súťaže Model Fest Rimavská Sobota 2018. Prezentovať sa budú majstri trpezlivosti a pevných rúk v niekoľkých kategóriách, nielen z celého Slovenska ale aj zo zahraničia. Tento ročník sa bude niesť v duchu Fulcrum Cupu.  To znamená, že tak ako si vlani odniesol domov finančnú odmenu 100€ Martin Kováč z Veľkých Uheriec, takúto istú odmenu si odnesie domov opäť modelár za najlepší Mig-29. Okrem množstva statických a RC modelov nebude chýbať ani prezentácia rôznych historických zbraní.  V súvislosti s ruskou tematikou majú organizátori opäť prisľúbenú účasť priamo z Ruského veľvyslanectva na Slovensku. Súčasťou podujatia bude aj dvojhodinový workshop. Jeho aktérom bude vynikajúci český modelár Marek Zindulka a divákom predvedie ako na stavbu budov z rôznych materiálov do diorámy. Viac informácií o 8. ročníku podujatia Model Fest Rimavská Sobota 2018 nájdete na www.eastmodels.sk

 

Vyhodnotenie ankety

2. Január 2018 Autor: admin

Bez komentára 

Taký je výsledok ankety, ktorú sme na Gemerlande vydali krátko po župných voľbách.Zaujímalo nás, či ste spokojní s výsledkami župných volieb. Pripomíname, že novým županom sa v Banskobystrickom kraji stal Ján Lunter, ktorý porazil Mariana Kotlebu. Do ankety sa zapojilo 203 čitateľov, 96  (47%) z nich hlasovalo za to, že s výsledkami volieb nie sú spokojní. Odpoveď- Áno- získala 60 hlasov (30%), výsledkom volieb neverí 37 respondentov (18%) a za odpoveď- Je mi to jedno- hlasovali desiati. Pretože v tomto roku nás čakajú komunálne voľby, naša ďalšia otázka sa týka práve nich. V tejto súvislosti sa už hovorí a o niektorých záujemcoch, ktorí uvažujú o tom, že zabojujú o primátorské kreslo. Pýtame sa: Ktorá z týchto osobností má najväčšiu šancu stať sa primátorom Rimavskej Soboty? Na výber máte z niekoľkých možností.

Novoročný výstup na hrad

Hradné múzeum vo Fiľakove  pozýva verejnosť na Novoročný výstup na hrad spojený s návštevou jeho tajomného podzemia, ktorý sa uskutoční 6. januára 2018, od 14:00 hod. Inštitúcia po prvýkrát sprístupní verejnosti tieto priestory, v ktorých budú v budúcnosti inštalované nové tematické výstavy. V rámci prechádzky zohreje účastníkov varené víno na hornom hrade. Ako povinnú výbavu si so sebou nezabudnite zobrať baterku! Podujatie je bezplatné. Všetkých záujemcov srdečne očakávame!


Bezplatné cestovanie v autobusoch MHD počas sviatkov

15. December 2017 Autor: admin

Komentáre sú deaktivované 

Mesto Rimavská Sobota v spolupráci so Slovenskou autobusovou dopravou Lučenec pripravilo pre občanov a návštevníkov mesta vianočnú akciu – bezplatné cestovanie v autobusoch mestskej hromadnej dopravy. V rámci tejto akcie budú v čase od 24.12. do 26.12. 2017 všetky linky mestskej hromadnej dopravy premávať bezplatne, podľa platného cestovného poriadku. Príjemné prežitie vianočných sviatkov a veľa šťastia v roku 2018 Vám želá Mesto Rimavská Sobota a Slovenská autobusová doprava Lučenec, akciová spoločnosť.

Výstava vianočných ozdôb

Každoročne v predvianočnom období organizuje Mikroregión SINEC – KOKAVSKO spolu s niektorou z obcí alebo mestom patriacim do mikroregiónu Výstavu vianočných ozdôb spojenú s predajom. V roku 2017 organizujú výstavu v spolupráci s obcou Lehota nad Rimavicou v priestoroch Kultúrneho domu v Lehote nad Rimavicou. Otvorenie výstavy bude 15. decembra 2017 o 14,00 predsedom a členmi mikroregiónu. Výstava bude pre verejnosť otvorená v piatok, 15. decembra od 14.00 do 17.00 a v sobotu, 16. decembra od 9.00 do 12.00 hod. Veríme, že využijete možnosť navštíviť výstavu vianočných ozdôb (vianočné gule, dekoračné materiály, ručné práce s vianočnou tematikou…), ktoré zapožičajú občania,  organizácie a školy z mesta a obcí mikroregiónu a zakúpiť si zaujímavé ozdoby a vianočné darčeky.

 

Adventné podujatia

29. November 2017 Autor: admin

Bez komentára 

Aj tento rok pripravila samospráva a Mestské kultúrne stredisko v Rimavskej Sobote kultúrny program počas adventného obdobia. Prvú adventnú sviečku zapália v sobotu, 2. decembra o 16,30 hod. na Hlavnom námestí. V nedeľu, 3. decembra sa o 17.00 hod. uskutoční v rímsko-katolíckom kostole adventný koncert sláčikového kvarteta. Tradičný benefičný koncert Ľudia ľuďom-SČK bude 4. decembra o 17.00 hod. v divadelnej sále domu kultúry. Mikuláša privítame 5. decembra o 15,30 hod. na Hlavnom námestí, kedy sa rozsvieti aj vianočný stromček. Nebude chýbať ani vianočná burza, ktorá sa uskutoční 8. decembra v dome kultúry, vianočný koncert žiakov a učiteľov ZUŠ (20.12.), pásmo kolied, tradícií a vinšov Nesieme vám novinu (22. 12.) a iné podujatia.  Jedným zo sprievodných podujatí budú aj Vianočné trhy 12.-13. decembra na Hlavnom námestí. Druhú adventú sviečku zapália 9. decembra, tretiu 16. decembra a štvrtú 23. decembra o 16,30 hod. na Hlavnom námestí. Advent 2017 vyvrcholí Silvestrom na námestí s ohňostrojom 31. decembra. Program Adventu 2017 nájdete na: http://www.gemerland.sk/?p=68833


Projekt na spropagovanie mikroregiónu

22. November 2017 Autor: admin

Bez komentára 

Mikroregión Teplý Vrch realizoval v roku 2016 a 2017 inovatívny projekt na spropagovanie  celého mikroregiónu s využitím QR kódov. Projekt bol realizovaný  s podporou MAS Malohont Hrachovo,  z Grantového programu. Do projektu boli zapojené všetky  obce mikroregiónu.Informovla nás Marta Gortová, manažérka Mikroregiónu Teplý Vrch. Ďalej uviedla, že garantom projektu bol predseda MRTV  Tibor Csúr.

Župné voľby v skratke

18. Október 2017 Autor: admin

Bez komentára 

V sobotu, 4. novembra 2017 budeme voliť županov i poslancov samosprávnych krajov. Čo sa týka Banskobystrického samosprávneho kraja, za okres Rimavská Sobota zabojuje o kreslo poslancov 49 zaregistrovaných kandidátov.  Na rozdiel od tých minulých, budú voľby predsedov VÚC jednokolové. Vo volebnom obvode číslo 9 môžu voliči krúžkovať šiestich kandidátov.  Zoznam zaregistrovaných kandidátov s volebnými číslami nájdete:
https://www.vucbb.sk/Portals/0/VOLBY%202017/609_AF185A.PDF
https://www.vucbb.sk/Portals/0/VOLBY%202017/predseda_AF190A.PDF
https://www.minv.sk/?vuc17-kandidati

 


Upozornenie pri začatí vykurovacieho obdobia

27. September 2017 Autor: admin

Komentáre sú deaktivované 

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote ako príslušný orgán v súlade s § 21 písm. b), j) a l) zákona NR SR č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov (ďalej v texte len zákon), Vás touto formou upozorňuje na dodržiavanie zásad protipožiarnej bezpečnosti vyplývajúcich zo všeobecne záväzných právnych predpisov protipožiarnej bezpečnosti, resp. ochrany. Predmetné upozornenie je spracované v súvislosti s nastávajúcim vykurovacím obdobím, ktoré je charakterizované  enormným nárastom vzniku požiarov v objektoch právnických osôb, fyzických osôb-podnikateľov a fyzických osôb.

 

 

Oznam

25. August 2017 Autor: admin

Komentáre sú deaktivované 

V prípade, ak máte dieťa nad 16 rokov veku, pre účely  trvania nároku na prídavok na dieťa  je potrebné doložiť potvrdenie o návšteve školy tohto dieťaťa v školskom roku 2017/2018 na Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Rimavská Sobota, ul. Čerenčianska 18 prípadne na pracovisko Hnúšťa, Bátka, Gemerský Jablonec  podľa miesta  Vášho trvalého pobytu v termíne najneskôr do 27. septembra 2017. Tlačivá  potvrdenia o návšteve školy sú k dispozícii na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny Rimavská Sobota, vrátane pracovísk Hnúšťa, Bátka, Gemerský Jablonec a tiež na www.upsvar.sk

Odvolanie času zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru

Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranný zboru  v Rimavskej Sobote v súlade  s § 4  písm. b) a s § 21 písm. a) v nadväznosti na § 21 písm. o) zákona č. 314/2001 Z. z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov a s § 2 ods. 1 vyhlášky Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 121/2002 Z. z. o požiarnej prevencii v znení neskorších predpisov

ODVOLÁVA ČAS ZVÝŠENÉHO NEBEZPEČENSTVA VZNIKU POŽIARU na lesných pozemkoch a v ich ochrannom pásme (50 m od hranice lesného pozemku) v územnom obvode okresu Rimavská Sobota od 23.08. 2017 od 8.00 hod. Od uvedeného dátumu nie je potrebné zabezpečovať opatrenia súvisiace s časom zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru uvedeného vo vyhlásení zo dňa 03.08. 2017.


DJ net

8. August 2017 Autor: admin

Komentáre sú deaktivované 

Oznam pre zamestnávateľov

13. Júl 2017 Autor: admin

Komentáre sú deaktivované 

Zamestnávatelia POZOR! ÚRAD PRÁCE ponúka výhodné finančné príspevky na pracovné miesta pre mladých nezamestnaných AŽ DO VÝŠKY 95% z minimálnej celkovej ceny práce. Spolufinancovanie zo strany zamestnávateľa  od 0% do 20 % . Bližšie informácie Vám podá ÚPSVR Rimavská Sobota, Oddelenie Aktívnych opatrení trhu práce a Európskeho sociálneho fondu, Čerenčianska 18, Rimavská Sobota, 2. poschodie.

 

 

Pracovná ponuka

25. Jún 2017 Autor: admin

Bez komentára 

Naskytla sa príležitosť pre ľudí, ktorí nemajú problém vycestovať za prácou do susedného Rakúska.  Práca sa vykonáva v týždenných alebo dvojtýždenných turnusoch v závislosti od vzdialenosti pracoviska. Ubytovanie zabezpečuje firma. Pracovný pomer je na dobu neurčitú. Požaduje sa znalosť nemčiny aspoň 2 ľudí z partie. Výplata je vyplácaná na účet. Neplatia sa žiadne poplatky.

Slovenská firma, ktorá zamestnáva odborníkov na stavebníctvo, hľadá šikovných šalovačov, sadrokartonistov, odborníkov na stavebné práce. Výhodou je, že budú zamestnanci slovenskej firmy, ktorá platí na pomery v našom regióne veľmi slušne. Ďalšou výhodou je to, že za nich budú platené odvody na Slovensku, a potom môžeme týmto zamestnancom do budúcna sprostredkovať aj úver či už na zlepšenie bývania, na zariadenie bytu alebo na čokoľvek, čo budú potrebovať, aby si zlepšili životný štandard.

Záujemci nás môžu kontaktovať na tel. čísle 0917 173 591.

 

Predám obchod

Predám obchod s mäsom a mäsovými výrobkami. Obchod je v prevádzke 17 rokov, zabehnutý, dobre situovaný. Predám ho aj so zariadením. Kontakt: 0915 898 557.


 


Beseda s Gustávom Murínom

11. Máj 2017 Autor: admin

Bez komentára 

Banskobystrický samosprávny kraj, Knižnica Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote pozýva na besedu so spisovateľom Gustávom Murínom. Uskutoční sa 30. mája o 11,15 hod. v podkroví knižnice. Gustáv Murín publikoval počas vysokoškolských štúdií články o ochrane životného prostredia, z oblasti kultúry a poviedky v denníkoch a časopisoch. Knižne debutoval roku 1989 reportážnou prózou Případ pohřbeného hřbitova. Nasledovali zbierky poviedok a esejí, romány, novela, vedecko-popularizačná štúdia o biológii, úvahy o manželstve, o dlhovekosti, faktografia o organizovanom zločine, popularizačné encyklopédie a zbierky cestovných príbehov.

Najväčší čitateľský ohlas zaznamenala jeho „Mafiánska séria“, ktorá vyšla vo vydavateľstve Marenčin PT: Mafia v Bratislave – 1989 – 1999 dekáda zločinu a trestu, Mafia na Slovensku – Osudy bossov Černákovej éry, Boss všetkých bossov – Mikuláš Černák, Mikuláš Černák, Gorily v podsvetí – MAFIA.SK , Mafiáni – Krvavé príbehy – zúčtovanie?, Slovenská mafie v Praze. Kniha Mafia na Slovensku získala cenu Panta Rhei Awards za najpredávanejšiu knihu roku 2009.

 


Kníhkupectvo KnihArt sa presťahovalo

18. Apríl 2017 Autor: admin

Bez komentára 

Kníhkupectvo KnihArt sídli v nových priestoroch. Presťahovalo sa na Francisciho ul. 1 v Rimavskej Sobote (oproti VÚB). V kníhkupectve nájdete množstvo literatúry pre deti, mládež i dospelých.

Vybrať si môžete aj z Kníh za babku za výhodné ceny. V sortimente je aj množstvo krížoviek, dobrodružné knihy pre deti a mládež, ezoterickú a motivačnú literatúru, špeciálne umelecké diáre, relaxačné omaľovánky nielen pre deti, ale aj dospelých, hracie pohľadnice, Evitovky za skvelú cenu, mesačník Evita, CD hudobné, aj pre deti, kľúčenky s menami, hrnčeky s hudobnými kapelami.

Nechýba ani doplnkový tovar:  puzzle, vonné oleje, kaballah náramky s ochrannými kameňmi, hracie pohľadnice, kľúčenky, darčekové tašky a magnetky.

 

Veštenie z kávy

Chcete poznať svoju budúcnosť? Riešite nejaký problém v oblasti zdravia, financií, partnerského vzťahu či práce, potrebujete poradiť a nájsť správny smer? Volám sa Irenka a ponúkam veštenie z kávy v Rimavskej Sobote. V prípade záujmu ma kontaktujte na tel. č. 0915 511 100. Rada vám poradím a pomôžem.

Zmena úradných hodín

29. November 2016 Autor: admin

Komentáre sú deaktivované 

Vážení klienti, Sociálna poisťovňa, pobočka Rimavská Sobota Vám oznamuje zmenu stránkových dní a úradných hodín počnúc 1. decembrom 2016 nasledovne:

 

pondelok: 8.00 h - 16.00 h
utorok: 8.00 h - 14.00 h
streda: 8.00 h - 17.00 h
štvrtok: 8.00 h - 12.00 h
piatok: 8.00 h - 14.00 h

 

Podateľňa :

pondelok: 8.00 h – 16.00 h
utorok: 8.00 h – 14.00 h
streda: 8.00 h – 17.00 h
štvrtok: 8.00 h – 12.00 h
piatok: 8.00 h – 14.00 h

 

Pokladňa :

pondelok: 8.00 h – 12.00 h 12:30 h – 15:00 h
utorok: 8.00 h – 12.00 h 12:30 h – 14:00 h
streda: 8.00 h – 12.00 h 12:30 h – 15:00 h
štvrtok: 8.00 h – 12.00 h
piatok: 8.00 h – 12.00 h 12:30 h – 14:00 h

 

 

KnihArt

30. Jún 2015 Autor: admin

Bez komentára 

kaderníctvo Tímea

2. Apríl 2015 Autor: admin

Bez komentára 

Linox

1. Marec 2015 Autor: admin

Bez komentára 

  

čínska medicína

30. Máj 2013 Autor: admin

Bez komentára 

Slovenská kuchyňa

4. November 2011 Autor: admin

Bez komentára 

V zariadení Strednej odbornej školy obchodu a služieb Čierny orol v Rimavskej Sobote prebehne od 7. do 11. novembra Týždeň slovenskej kuchyne. Príďte si pochutnať na typicky slovenských jedlách. Každý 25-ty návštevník dostane hodnotnú pozornosť. Garantom akcie je šéfkuchár Jaroslav Švagerko.

Kurz opatrovania

3. November 2011 Autor: admin

Bez komentára 

Územný spolok SČK v Rimavskej Sobote uskutoční kurz opatrovania. Je akreditovaný MPSVaR je platný v SR aj v zahraničí. Prihlášky: SČK ÚzS Rimavská Sobota, Hurbanova 15, tel.: 0903558926, rimavskasobota@redcross.sk

Burza informácií

2. November 2011 Autor: admin

Bez komentára 

ÚPSVaR Rimavská Sobota oznamuje žiakom základných škôl, študentom stredných škôl, ich rodičom, uchádzačom a záujemcom o zamestnanie a tiež širokej verejnosti, že 8. novembra od 9,00 hod. do 14,00 hod. organizuje v MsKS v RS „Burzu informácií o trhu práce” s dôrazom na voľbu povolania žiakov ZŠ a výber zamestnania pre študentov SŠ.

Mŕtvy muž

31. Október 2011 Autor: gemerland

Bez komentára 

Mŕtvolu 56-ročného muža našli v byte na ulici 1. mája v Tornali. Jeho telo našla v spálni, v kaluži krvi ležať jeho manželka. Na miesto bol privolaný lekár, ktorý konštatoval smrť v dôsledku rezného poranenia na krku, pričom nevylúčil cudzie zavinenie a nariadil vykonať súdnu pitvu. Ako nás informovala banskobystrická hovorkyňa M. Faltániová, vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia.

Burza Rodiny rodinám

21. Október 2011 Autor: admin

Bez komentára 

Príďte na rodinnú burzu(detského oblečenia, obuvi, detskej literatúry, hračiek), ktorá bude 29. 10. od 10,00 hod do 12,00 hod. v Dome kultúry v Rim. Sobote.

Prvý zápas

17. Október 2011 Autor: admin

Bez komentára 

V sobotu 16.10. odohral PŠK Rimavská Sobota svoj prvý majstrovský zápas v šachu družstiev po 10. rokoch s družstvom ŠK Garde CVČ Detva. Zápas skončil deľbou bodov 4:4. Body za domácich získali: Csoltó, Nozdroviczi, Boros po jednom, Molnár a Toma po 0,5 boda.

Súťaž v mariáši

16. Október 2011 Autor: admin

Bez komentára 

V penzióne Pohanský Hrad v Novej Bašte sa 15. októbra konala už druhý raz v tomto roku súťaž v mariáši. Súťažilo celkom 27 hráčov z okresov Rim. Sobota a Lučenec. Hral sa 5-centový mariáš do 100 v 5 kolách. Súťaž sa začala o 9,00 a skončila po 16,00 hod. Následne boli vyhlásené výsledky.  Turnaj vyhral Ottó Agócs z Rimavskej  Soboty. Na druhom mieste sa umiestnil Tibor Szerződi  Fiľakova. Na treťom mieste skončil Zoltán Farkas z Gemerského Jablonca. Účastníci turnaja boli veľmi spokojní so starostlivosťou organizátora Ing. Gejzu Medeho. Už teraz sa tešia  na ďalší  mariášový turnaj v tomto penzióne.

Nasledujúca strana »