Deň sv. Lucie opradený legendami a poverami

13. December 2018 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Dnes je 13. december a meniny má Lucia. Tento deň naši predkovia považovali v staroslovanskom zvykosloví za najväčší stridží deň. Povráva sa, že vtedy mohli ľudia vidieť lietať na metlách strigy. Pred zavedením gregoriánskeho kalendára bol 13. december považovaný za najkratší deň v roku. Čítať ďalej »

Začiatkom novembra spomíname na zosnulých

1. November 2018 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Každý rok je prvý november dňom, kedy spomíname na našich drahých zosnulých, aby sme si uctili ich pamiatku. Sviatok Všetkých svätých má však dlhú tradíciu. Dnes je vnímaný ako kresťanský sviatok, no jeho korene siahajú až ku Keltom. Čítať ďalej »

Názor: Úpadok morálky- skončíme ako Sodoma a Gomora?

8. Február 2018 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Mnohí tvrdia, že ľudstvo degeneruje. Nielen preto, že už dávno nefunguje prirodzený výber jedincov ako v prírode a čoraz častejšie sa rodia deti s vážnymi zdravotnými postihnutiami, ktoré by sa, keby nebolo zdravotníctvo na vysokej úrovni, ani nenarodili, tieto deti vyrastú, mnohé z nich majú svojich potomkov a genetický fond sa tak oslabuje. Ľudstvo však degeneruje aj morálne, čo je podľa mňa horšie. Morálka drasticky upadá. Čítať ďalej »

Komentár: Cromwell mal pravdu, politici sa nezmenili

9. Január 2018 Autor: Marta Kanalová

1 komentár 

„Nie ste nič iné ako zberba a odporcovia blahodarnej správy. Nie ste nič iné ako nájomní ničomníci. Svoju krajinu by ste predali za misu šošovice ako Ézav, svojho Boha zradili pre pár drobných ako Judáš. Je pre vás vôbec niečo dobré? Existuje hanebnosť, ktorá vám nebola vlastná? Veriaci nie ste o nič viac ako môj kôň. Zlato je vaším bohom. Kto z vás neumlčal svoje svedomie za úplatok? Čítať ďalej »

Kresťania si pripomínajú Sviatok Zjavenia Pána-Troch kráľov

6. Január 2017 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Dnes je 6. januára. V tento deň si kresťania po celej planéte pripomínajú sviatok Zjavenia Pána-Troch kráľov. Patrí k najstarším kresťanským sviatkom, ktorý sa slávi od 3. storočia. Jedná sa o deň, kedy sa na oblohe objavila hviezda oznamujúca narodenie Božieho Syna všetkým národom. Malému Ježišovi sa prišli do Betlema pokloniť Traja mudrci z Východu a priniesli mu dary – zlato, kadidlo a myrhu. Gašpar, Melichar a Baltazár – to sú mená troch mudrcov, či v niektorých historických svedectvách označovaných za kráľov. Čítať ďalej »

Inšpirácia: Malé vianočné stromčeky

8. December 2016 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Začalo sa adventné obdobie, ktoré je predzvesťou toho, že najkrajšie sviatky v roku, Vianoce, sa blížia. K nim patrí i vianočná výzdoba. Neodmysliteľným symbolom Vianoc je vianočný stromček. Jeho história sa začala písať v nemeckom protestanskom prostredí. Nevie sa presne, v ktorej krajine si ľudia na Vianoce začali ozdobovať svoje príbytky ozdobenou drevinou. Ale v podobe, v akej vianočný stromček poznáme dnes, existuje už viac ako 400 rokov. Čítať ďalej »

Video: Veľkonočná oblievačka

28. Marec 2016 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

V minulosti na veľkonočný pondelok  mládenci už od polnoci navštevovali s vedrami domy, kde mali dievky. Oblievali ich studenou vodou, pričom dievčatá s výskotom často končili pri studni alebo v potoku. Obliatie malo zaručovať zdravie po celý rok, no často bolo príčinou choroby, ba skončilo i tragicky. Niekde sa aj šibalo prútmi. Dievky dávali po oblievačke a šibačke mládencom maľované kraslice. Čítať ďalej »

Komentár: Sviatky jari

6. Apríl 2015 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Mnohí sa na jar tešia. Začína sa otepľovať a príroda sa prebúdza zo zimného spánku. Príchod jari oslavovali i naši predkovia. Nechýbali pritom ani rôzne magické úkony. V niektorých oblastiach sa dodnes zachoval zvyk  vynášania a pálenia Zimy- Moreny. K jari neodmysliteľne patrí i Veľká noc. Čítať ďalej »

Jarné inšpirácie: Podnosy s kvetinovým motívom

23. Marec 2015 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Na jar sa príroda zobúdza a objavujú sa jarné kvietky. Keď zasvieti slniečko a prehreje nás svojimi lúčmi, hneď sa každému zlepší nálada. Uvažujete o tom, že si s príchodom jari skrášlite kuchyňu? Máme pre vás nápad, ako z obyčajné drvené podnosy skrášliť a osviežiť ich jarným motívom pomocou servítkovej techniky. Stačí len trochu zručnosti. Zvládne to aj začiatočník. Čítať ďalej »

Nová akvaristicko-teraristická predajňa so živým tovarom

24. Jún 2014 Autor: Marta Kanalová

Komentáre sú deaktivované 

Milí zákazníci, v rámci skvalitnenia služieb sme pre vás otvorili osobitné oddelenie predajne CHOV-MIX, akvaristiku-teraristiku so živým tovarom. Našu ďalšiu predajňu s názvom AQUA-TERA nájdete vedľa nášho obchodu pre domácich miláčikov CHOV-MIX v budove Gemersko-Malohontského múzea na Ul. SNP 22 v Rimavskej Sobote. Čítať ďalej »

Skúšobne napúšťajú vodu do nového bazéna na Kurinci

4. Jún 2014 Autor: Marta Kanalová

3 komentáre/ov 

Od dnešného dňa začali skúšobne napúšťať geotermálnu vodu do nového bazéna na Kurinci. „Zatiaľ vodu napustíme do hĺbky 60-70 cm a vyskúšame, aby bolo nasávacie hrdlo pod hladinou vody, takže vyskúšame ďalšie atrakcie -chrliče ako aj hríb.  Potom začneme napúšťať väčšiu časť bazéna a zvolíme ten istý postup, pričom okrem chrličov a hríbu tam vyskúšame aj podvodné masážne trysky,“ vyjadril sa rimavskosobotský primátor Jozef Šimko. Čítať ďalej »

Otvoria výstavu neprofesionálnych výtvarníkov a fotografov Gemera-Malohontu

3. Jún 2014 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

V Mestskom kultúrnom stredisku v Tisovci otvoria v piatok, 6. júna o 19,30 hod. výstavu s názvom Neprofesionálni výtvarníci a fotografi Gemera–Malohontu sa predstavujú. Výstava sa koná v rámci celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky divadla mladých FEDIM  TISOVEC 2014 a bude verejnosti sprístupnená do 20. júna. Čítať ďalej »

Poslanec Vaš interpeloval ohľadne namontovania dopravného zrkadla

30. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Ešte na aprílovom zasadnutí vzniesol rimavskosobotský poslanec Viliam Vaš interpeláciu, v  ktorej žiadal namontovanie dopravného zrkadla na križovatke ulíc Škultétyho a Hviezdoslavovej. Riaditeľ Technických služieb mesta Rimavská Sobota Tibor Barto v súvislosti s touto požiadavkou uviedol, že  dopravné kruhové zrkadlo je už zakúpené. Čítať ďalej »

Záplavy po daždi v Kocihe

29. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

2 komentáre/ov 

V dedinke Kociha po výdatných dažďoch nie sú záplavy ničím výnimočným. Dejú sa aj niekoľkokrát v priebehu roka. Lialo tam ako z krhly aj včera, 28. mája. Dážď zaplavil pozemky rodinných domov, ornú pôdu, cestu a chodníky. Dokumentujú to aj snímky, ktoré do našej redakcie poslala Juliana Uhrinová. Prezradila nám, že ich dom v minulosti už vytopilo trikrát. Čítať ďalej »

Vyšla kniha Petra Dragijského s názvom Slováci tohto kraja

28. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

3 komentáre/ov 

Svetlo sveta uzrela kniha Slováci tohto kraja, ktorú napísal Peter Dragijský z Rimavskej Soboty. Čitateľ v nej nájde originálne a prehľadné pripomenutie historických osobností Gemera-Malohontu, ktoré pozdvihli Slovensko – ich životy, osudy, diela a pamätníky v rodnom kraji, sochy, busty, pamätné tabule i fotografie, od minulosti po súčasnosť. Ako autor knihy tvrdí: „Je nádherné narodiť sa v kraji bohatom na našich velikánov ducha.“ Čítať ďalej »

Video: Prežite jún v Kine Orbis

28. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Aj v júni sa v Kine Orbis v Rimavskej Sobote bude premietať množstvo zaujímavých filmov. Nebudú chýbať predstavenia Bony a klid 2, Na hrane zajtrajška, Khumba, Grace: Knažná z Monaka a Všetky cesty vedú do hrobu. Nezvyčajný pohľad na dospievanie mladého dievčaťa prináša film Vlhké miesta. Čítať ďalej »

Anketa: Spokojnosť s výsledkami prezidentských volieb

28. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Krátko po prezidentských voľbách sme na našej stránke vydali anketu, v ktorej sme sa vás pýtali, či ste spokojní s výsledkami prezidentských volieb, ktorých víťazom sa stal Andrej Kiska. Zapojilo sa do nej 217 čitateľov. Až 135 (62 %) z nich sa vyjadrilo, že s výsledkami volieb sú spokojní. Čítať ďalej »

Kurinec začína ožívať, práce na novom bazéne finišujú

27. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

4 komentáre/ov 

Od soboty, 24. mája je v rekreačnej oblasti Kurinec otvorený pre verejnosť športový areál. Návštevníci môžu využiť tenisové kurty, volejbalové ihrisko a časť golfového ihriska. Niektoré z dráh sa rekonštruujú. Napriek tomu, že oficiálna letná sezóna na Kurinci bude v polovici júna, toto rekreačné stredisko ožíva. Čítať ďalej »

Eurovoľby: Nízka volebná účasť

26. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

2 komentáre/ov 

V sobotu, 24. mája sme si na Slovensku volili trinástich poslancov, ktorí nás budú zastupovať v Európskom parlamente. O tieto voľby bol minimálny záujem zo strany voličov, ale veľký zo strany politikov, svojich kandidátov nominovalo až 29 strán.  Volebná účasť na Slovensku bola len 13, 5 %.  Podľa údajov zo Štatistického úradu SR bol počet osôb zapísaných v zoznamoch voličov 4 414 433, obálky boli vydané 576 437 voličom. Počet platných hlasov spolu bol 560 603. Čítať ďalej »

Víťazom Memoriálu Martinka Sucháča domáci, na otvorení bol aj Kotleba

26. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Nadácia Nádej Martinka Sucháča a Gymnázium Ivana Kraska v Rimavskej Sobote usporiadali VII. ročník Memoriálu Martinka Sucháča v malom futbale chlapcov stredných škôl. Uskutočnil sa v piatok, 23. mája v športovom areáli Martinka Sucháča pri gymnáziu. Slávnostného otvorenia sa zúčastnili zakladatelia Nadácie Nádej Martinka Sucháča manželia Sucháčovci, predseda BBSK Marian Kotleba, kancelárka predsedu BBSK Jana Štrangfeldová, hlavný kontrolór BBSK M. Kňažek, prednosta obvodného úradu Pavel Struhár i riaditelia tunajších škôl. Čítať ďalej »

Matkou roka Anna Hazuchová, ktorá vychovala päť detí

22. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Mamám a starým mamám bolo venované spoločenské podujatie s kultúrnym programom, ktoré ako prejav úcty a vďaky zorganizovala Krajská organizácia Únie žien Slovenska (ÚŽS) v spolupráci s Mestom Rimavská Sobota. Konalo sa v dome kultúry 21. mája pri príležitosti Dňa matiek. Darkyne života pozdravil rimavskosobotský primátor Jozef Šimko, ktorý vo svojom príhovore vyzdvihol nenahraditeľnosť matiek, a milou básničkou prednosta okresného úradu Pavel Struhár. Čítať ďalej »

Noc v galérii s komentovanou prehliadkou výstavy, tvorivými dielňami a divadlom

19. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Aj Mestská galéria v Rimavskej Sobote sa zapojila 17. mája do jubilejného 10. ročníka celoeurópskeho podujatia Noci múzeí a galérií. Nočnú atmosféru, kedy boli brány galérie otvorené do polnoci, si prišlo vychutnať 350 ľudí.  V rámci podujatia sa uskutočnila vernisáž a komentovaná prehliadka výstavy malieb Milana Hnata, multilingua. Ako uviedla kurátorka výstavy Gabriela Garlatyová,  výstava predstavuje najnovšiu tvorbu autora a voľne nadväzuje na jeho autorskú výstavu v MG RS v roku 1999. Čítať ďalej »

Deň matiek s kultúrnym programom

19. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

Komentáre sú deaktivované 

Krajská organizácia Únie žien Slovenska organizuje v spolupráci s Mestom Rimavská Sobota Deň matiek- spoločenské podujatie s kultúrnym programom. Uskutoční sa 21. mája o 15,30 hod. v rimavskosobotskom dome kultúry. V rámci neho ocenia Matku roka 2014. Čítať ďalej »

Historicky prvá noc na radnici aj s čajom u pána primátora

18. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

2 komentáre/ov 

V sobotu, 17. mája sa na Radnici v Rimavskej Sobote pracovalo aj po 20:00 hod. Prvýkrát v histórii radnice sa tam konalo podujatie Noc na Radnici-čaj u pána primátora, ktoré zorganizovalo Turistické informačné centrum. V rámci neho si návštevníci vychutnali nočnú atmosféru priestorov historickej radnice, vrátane obradnej siene a kancelárie primátora mesta, kde mohli pri čaji debatovať s primátorom Jozefom Šimkom. Čítať ďalej »

Noc v múzeu prilákala 665 návštevníkov, ťahákom bolo vajce slonieho vtáka

18. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

1 komentár 

Prehliadka expozícií v tajomnej, nočnej atmosfére, pečenie prasaťa, literárna súťaž a modelovanie z hliny. Tak to vyzeralo na X. ročníku Noci múzeí v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote. Podujatie sa konalo 17. mája a prilákalo 665 návštevníkov. Brány múzea boli otvorené od večera do polnoci. V úvode riaditeľka múzea Oľga Bodorová v krátkosti oboznámila návštevníkov s činnosťou tejto piatej najstaršej inštitúcie na Slovensku, ktorá má 18 zamestnancov. Nechýbal ani malý historický kvíz.Tí, ktorí správne odpovedali na otázky, získali hodnotné knihy.   Čítať ďalej »

Meteorológovia varujú pred silným vetrom, v Rimavskej Sobote spadol strom (doplnené)

15. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

1 komentár 

Pravdepodobne silný nárazový vietor spôsobil, že sa dnes asi pred deviatou hodinou ráno zrútil strom na Gorkého ulici v Rimavskej Sobote. Fotografiu nám do redakcie poslal náš čitateľ Ľubo Andreev, ktorý to videl na vlastné oči. Napísal nám, že ho to veľmi prekvapilo. Čítať ďalej »

V prvom monobloku na Západe parkoviská nebudú, ľudia chcú detské ihrisko

15. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Možnosti parkovania v prvom monobloku medzi  ulicami Rimavská, J.Bodona, Rybárska, L.Svobodu boli hlavnou témou verejného zhromaždenia obyvateľov na Sídlisku Západ v Rimavskej Sobote. Konalo sa 14. mája vo vestibule ZŠ Š. M. Daxnera a na základe uznesenia mestského zastupiteľstva ho zvolal primátor mesta Jozef Šimko. Čítať ďalej »

Práce na výstavbe bazéna na Kurinci finišujú

13. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

14 komentáre/ov 

Na výstavbe bazéna v rekreačnej oblasti Zelená voda-Kurinec sa intenzívne pracuje. Práce sú na 99% ukončené, treba ešte dokončiť dlažbu, fólie na bazéne sú takmer na 99% nahodené a objekt je odkanalizovaný. Informoval o tom rimavskosobotský primátor Jozef Šimko na dnešnom kontrolnom dni, ktorý inicioval. Okrem vedenia mesta sa ho zúčastnili dodávatelia prác, niektorí poslanci mestského zastupiteľstva, riaditeľ technických služieb mesta a vedúca odboru rozvoja mesta.  Čítať ďalej »

Kontrolný deň na Kurinci

9. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

5 komentáre/ov 

V súvislosti s výstavbou 50-metrového bazéna v rekreačnom stredisku Zelená voda-Kurinec sa v utorok, 13. mája o 14.00 hod. uskutoční kontrolný deň za účasti vedenia mesta a dodávateľov stavby. Rimavskosobotský primátor Jozef  Šimko naň pozýva všetkých poslancov mestského zastupiteľstva, riaditeľa technických služieb mesta Tibora Barta, ako aj vedúcu odboru rozvoja mesta Evu Murárikovú. Čítať ďalej »

Darovaním krvi si uctili zosnulého Martinka Sucháča

7. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Darovaním krvi si študenti Gymnázia Ivana Kraska v Rimavskej Sobote pripomenuli spolužiaka Martinka Sucháča, ktorý v období maturít, v máji 2005 podľahol zákernej chorobe-rakovine. V jednej z maturitných tried bola od dnešného rána Národná transfúzna stanica z Banskej Bystrice s odbernými miestami. Darovať krv prišlo 26 ľudí, pričom krv odobrali 21. Z nich boli traja prvodarcovia, štyria študenti z gymnázia a dvaja z obchodnej akadémie. Čítať ďalej »

Príď na premiéry filmu Jedna za všetky a dostaneš darček

6. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Chcete sa presvedčiť o tom, čo dokážu tri ženy, keď spoja svoje sily proti jednému chlapovi? Tak nezmeškajte premiéry filmu Jedna za všetky vo svojom kine a k lístku dostanete darčeky od YVES ROCHER France. V Kine Orbis v Rimavskej Sobote sa komédia o odvrátenej strane sukničkárstva bude premietať od 15. do 18. mája, tak si nenechajte ujsť túto príležitosť. Začiatok predstavení je o 18.00 hod. Čítať ďalej »

Ocenili výnimočných občanov mesta

2. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

3 komentáre/ov 

Súčasťou osláv Dní mesta Rimavská Sobota bolo aj slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva, ktoré sa konalo 2. mája v dome kultúry. Na ňom boli odovzdané Cena mesta, Verejné uznanie primátora mesta na rok 2014 a Verejné poďakovanie primátora mesta. O tom, kto získa Cenu  mesta rozhodli  poslanci na aprílovom zasadnutí.  Cenu mesta za rok 2014 si z rúk primátora mesta Jozefa Šimka prevzali pedagóg a tréner Vladimír Kobelovský, učiteľ tanca a choreograf  Ľudovít  Ádám, pedagogička a bývalá riaditeľka ZŠ P. K. Hostinského Viera Szűcsová. Čítať ďalej »

Na Dňoch mesta aj hokejová legenda Golonka

2. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Nielen domácich, ale aj obyvateľov z okolia prilákali Dni mesta Rimavská Sobota, ktoré organizuje samospráva opäť po roku.  Začali sa dnes, 2. mája. V rámci nich od rána prebieha na Námestí Š. M. Daxnera okresná súťaž prvej pomoci SČK.   Dni mesta a jarmok slávnostne otvoril primátor mesta Jozef Šimko, prejav v maďarskom jazyku predniesol viceprimátor Ladislav Rigó. Na pódiu bol aj prednosta mestského úradu Štefan Szántó. Čítať ďalej »

Matičiari si stavaním mája pripomenuli ľudové tradície

1. Máj 2014 Autor: Marta Kanalová

1 komentár 

S cieľom pripomenúť si ľudové tradície zorganizoval Miestny odbor Matice slovenskej v Rimavskej Sobote 30. apríla tradičné podujatie s názvom Stavanie mája. Máj doniesli a ozdobili deti z folklórneho súboru Lieskovček, ktorý pracuje pri CVČ Relax pod vedením Jarky Lajgútovej. Jeden postavili pri vchode do CVČ Relax a druhý na dvore Domu MS. Deti z Lieskovčeka spievali ľudové pesničky, opekali si aj klobásky, čo je pre nich veľkou atrakciou. Čítať ďalej »

Video: Prežite máj v Kine Orbis

29. Apríl 2014 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

V máji sa budú v Kine Orbis v Rimavskej  Sobote premietať najväčšie filmové hity. Nebudú chýbať filmy dobrodružné, akčné sci-fi i komédie. Niektoré predstavenia sa budú premietať aj v maďarskom jazyku. Každý filmový fanúšik si určite príde na svoje. Čítať ďalej »

Občan v liste adresovanom primátorovi spochybnil hlasovanie poslancov o Cene mesta

25. Apríl 2014 Autor: Marta Kanalová

3 komentáre/ov 

Primátorovi Rimavskej Soboty Jozefovi Šimkovi bola doručená elektronická pošta od jedného z občanov mesta, ktorého rozhorčil postup hlasovania poslancov mestského zastupiteľstva na zasadnutí 22. apríla o Cene mesta 2014. Tí neumožnili hlasovať o všetkých jedenástich navrhnutých nominantoch, ale len o troch. V liste čitateľ píše: Čítať ďalej »

Na Kurinci pokračujú práce na výstavbe bazéna

25. Apríl 2014 Autor: Marta Kanalová

6 komentáre/ov 

Ako dokumentujú aj naše snímky, s príchodom jarného obdobia pokračujú práce na výstavbe 50- metrového bazéna na Kurinci, s ktorou sa začali predvlani na jeseň. Ako uviedol na utorkovom rokovaní mestského zastupiteľstva primátor mesta Jozef Šimko, poslancami schválená suma na tento účel vo výške 350 tisíc eur bude prekročená o 40 tisíc až 55 tisíc eur, čo bude čiastočne hradené zo zisku rekreačného strediska. Čítať ďalej »

Kepeňová z Hlasu Česko Slovenska vypadla, Simone popriala, aby sa dostala čo najvyššie

25. Apríl 2014 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

V stredu, 23. apríla bola odvysielaná ďalšia časť divácky atraktívnej súťaže Hlas Česko Slovenska. V súboji sa stretli aj Petra Kepeňová z Rimavskej Soboty, ktorej mnohí Soboťania držali palce, a Simona Gážiková. Spoločne zaspievali skladbu Tainted Love od Marilyna Mansona. Kouč Pepa Vojtek bol s výkonmi svojich zverenkýň spokojný. Čítať ďalej »

Prečo poslanci uprednostnili búdu pred skrášlením okolia?

25. Apríl 2014 Autor: Marta Kanalová

1 komentár 

Ako sme vás informovali, rimavskosobotskí poslanci na svojom zasadnutí 22. apríla v rámci majetkovoprávnych otázok prerokovali aj žiadosť Ing. Štefana Czakóa, majiteľa firmy Elektrón, o odpredaj pozemku na Ul. Družstevnej. Ing. Czakó získal nenávratný finančný príspevok z ministerstva hospodárstva. Z týchto, ale aj z vlastných financií mieni zrekonštruovať objekt, ktorý vlastní, vrátane zateplenia a opravy fasády. Čítať ďalej »

Zapojte sa do Celoslovenského dňa objatí -HUG DAY 2014

24. Apríl 2014 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Aj Rimavská Sobota sa už druhý rok zapojí do podujatia HUG DAY 2014- Celoslovenského dňa objatí. Bude sa konať  26. júna na celom území SR a jeho hlavným iniciátorom je mladý, aktívny človek z Banskej Bystrice Jaroslav Dodok. Ako uviedol koordinátor podujatia v Rimavskej Sobote a predseda Mládežníckeho parlamentu mesta Samuel Bencső, Hug Day vznikol práve preto, že ľudia v dnešnej dobe na objatia a rozdávanie radosti zabúdajú. Čítať ďalej »

Poznámka: Cirkus v mestskom parlamente po Veľkej noci pokračoval

22. Apríl 2014 Autor: Marta Kanalová

10 komentáre/ov 

Vyzerá to tak, že s blížiacimi sa komunálnymi voľbami sa bude stupňovať napätie medzi primátorom Rimavskej Soboty Jozefom Šimkom a časťou poslaneckého zboru. Dusno v rokovacej miestnosti bolo aj na utorkovom zasadaní, hneď po veľkonočných sviatkoch. Fraška začala už v jeho úvode. Počas voľby návrhovej komisie na prekvapenie mnohých šéf ľavicového klubu SMER-SD Ján Végh vyhlásil, že o funkcie v tejto komisii záujem nemajú. A tak sa vyberalo z poslancov, sediacich na pravej strane. Čítať ďalej »

Počas Dní mesta Rimavská Sobota vystúpia aj Cigánski diabli

22. Apríl 2014 Autor: Marta Kanalová

1 komentár 

Opäť po roku samospráva organizuje Dni mesta Rimavská Sobota. Uskutočnia sa 2. a  3. mája 2014. Dni mesta a jarmok slávnostne otvorí primátor mesta v piatok, 2. mája o 10.00 hod. na Hlavnom námestí. Skupina historického šermu Taurus Ater predvedie ukážky, nebude chýbať ani prezentácia krúžkov a súborov CVČ Relax i programový blok materských a základných škôl. Čítať ďalej »

Foto: Jarné prebúdzanie

19. Apríl 2014 Autor: Marta Kanalová

Bez komentára 

Jar patrí medzi jedno z najkrajších ročných období.  Prebúdzajúca sa príroda, príroda hýriaca nádhernými farbami a predovšetkým návrat slnka nás všetkých vždy napĺňajú radosťou zo života Prvé lúče pôsobia blahodarne nielen na prírodu, ale aj na ľudský organizmus. Čítať ďalej »

Nasledujúca strana »