Ako slávia vianočné sviatky vo svete

25. December 2018 Autor: gemerland

Bez komentára 

K Vianociam sa viaže množstvo zvykov, tradičných jedál a ozdôb. V každej krajine sa však oslavujú inak. Napriek tomu majú  jedno spoločné: prežiť najkrajší deň v roku v rodinnom kruhu alebo s niekým blízkym, v pohode, v láske, šťastí a zdraví. Prinášame vám krátky prehľad, ako trávia v niektorých krajinách ľudia vianočné sviatky. Čítať ďalej »

Marta Hlušíková pokrstila knihu Petra Dragijského

2. Jún 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

V Gemersko-Malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote pokrstili 30. mája prvotinu Petra Dragijského pod názvom Slováci tohto kraja (Osobnosti Gemera-Malohontu, ktoré pozdvihli Slovensko). Na uvítaní knihy do života sa zúčastnil aj prvý podpredseda Matice slovenskej Igor Kovačovič, ale aj mnohí priatelia autora, známeho rimavskosobotského chirurga. Čítať ďalej »

Hlasovanie o najkrajšiu fotografiu bolo spustené

2. Jún 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Hlasovať môžete na Facebook stránke MAS MALOHONT od 1. do 20.6.2014 za ľubovoľný počet fotografií, ktoré sa vám páčia. Víťazi verejného hlasovania budú ocenení spolu s víťazmi jednotlivých kategórií fotosúťaže na jeseň tohto roka. Do súťaže bolo zaradených 81 fotografií od 16 autorov, pričom najviac fotografií bolo prijatých v kategórii Prírodné zaujímavosti regiónu. Čítať ďalej »

V múzeu vystavujú preparát volavky popolavej

1. Jún 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Súčasťou zbierkového fondu Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote sú aj zbierkové predmety z oblasti prírodných vied. Jeden z nich, dermoplastický preparát volavky popolavej (Ardea cinerea)  získaný v roku 2008, je predmetom mesiaca jún. Volavka popolavá hniezdi v celej Európe okrem jej najsevernejších oblastí. Obýva plytké prírodné a umelé vodné plochy. Najčastejšie hniezdi v kolóniách na stromoch, ale aj kríkoch, prípadne v trstine. Čítať ďalej »

JÚN: Pripravené sú tradičné kultúrne podujatia aj nočná hasičská súťaž

30. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Začne stretnutím heligonkárov v Kokave nad Rimavicou a vyvrcholí folklórnymi slávnosťami Klenovská rontouka v Klenovci – aj taký bude mesiac jún, počas ktorého na Vás ešte čaká aj nočná hasičská súťaž v Rimavskom Brezove. Stretnutie heligonkárov z rôznych kútov Slovenska sa uskutoční v sobotu 7. júna o 16.00 hod. v Dome kultúry v Kokave nad Rimavicou. Čítať ďalej »

Vyhlásenie Konferencie predsedov EP k voľbe predsedu Európskej komisie

29. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Konferencia predsedov Európskeho parlamentu, ktorá združuje lídrov politických skupín a predsedu EP, sa v utorok pred neformálnou večerou šéfov štátov a vlád EÚ zhodla na nasledovnom: Podľa vyhlásenia číslo 11 k článku 17 ods. 6 a 7 Zmluvy o Európskej únii “sú Európsky parlament a Európska rada spoločne zodpovední za plynulý priebeh procesu vedúceho k voľbám predsedu Európskej komisie. Z tohto dôvodu zástupcovia Európskeho parlamentu a Európskej rady uskutočnia potrebné konzultácie.” Čítať ďalej »

Nová technológia pre optické siete

29. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Senzory, elektronika, či internetové pripojenie fungujú  dnes aj pomocou optických sietí. Takzvaná optika dokáže prenášať dáta rýchlejšie a je menej náchylná na rušenie spojenia ako bežné medené drôty. Aktuálna novinka z výskumu prichádza s optickými vláknami zo silikónového materiálu. Čítať ďalej »

Hasičská súťaž v Rimavských Janovciach

27. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Pri príležitosti 120. výročia založenia DHZ v Rimavských Janovciach sa  24. mája konala oblastná  súťaž dobrovoľných hasičských zborov. Súťažilo 13 družstiev z celého okresu Rimavská Sobota. Slávnostné zahájenie vykonal starosta  obce Stanislav Krahulec a funkcionári DHZ z Rimavskej Soboty. Čítať ďalej »

Ministerstvo ocenilo najlepšie riešenia bytovej výstavby na Slovensku

27. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR  ocenilo najlepšie cenovo dostupné riešenia výstavby bytových domov. Do súťaže Progresívne, cenovo dostupné bývanie sa v tomto ročníku zapojilo celkovo 27 stavieb. Slávnostné odovzdávanie cien bolo spojené s  odbornou konferenciou pre samosprávy. Čítať ďalej »

Plastikoví modelári na súťaži v Liptovskom Hrádku, prišiel aj špeciálny hosť zo Španielska

25. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Plastikoví modelári pri Dome Matice slovenskej a Model Area team v Rimavskej Sobote sa v dňochj 23.-24. mája zúčastnili ôsmeho ročníka medzinárodnej výstavy a súťaže v plastikovom a papierovom modelárstve BULLDOG FEST 2014, ktorú zorganizoval MK Bulldog pri ART štúdiu Liptovský Hrádok a Mesto Liptovský Hrádok.  Čítať ďalej »

Predstavujeme logo značky pre miestne produkty GEMER-MALOHONT

25. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Na seminári, ktorý sa konal 22. mája na Salaši pod Maginhradom vo Veľkých Teriakovciach, bol predstavený víťazný návrh loga regionálnej značky pre produkty z regiónu Gemer-Malohont.Ústredný motív značky tvorí krčah ako symbol hrnčiarstva, ktoré v minulosti patrilo medzi najvýznamnejšie remeselné výroby Gemera-Malohontu. Čítať ďalej »

Zo súťaže tvorivých choreografií v Rožňave

24. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Okresná súťaž tvorivých choreografií  folklórnych kolektívov sa konala v nedeľu, 18.mája  v kinosále Vojenského útvaru v Rožňave.  Súťažili tri folklórne súbory z okresu so štyrmi choreografiami. Folklórny súbor Gemer si do súťaže pripravil dve choreografie,  a to v kategórii malých foriem  „Nabiv me muž“ a  v kategórii veľkých  „V nedeľu na moste“ od choreografa Jána Garana Krisťák. Čítať ďalej »

Jarná konferencia ITAPA 2014: Informatizácia Slovenska stojí na križovatke, prejsť ňou musí bez chýb minulosti

23. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Informatizácia spoločnosti a eGovernment Slovenska stojí na križovatke. Programové obdobie 2014 – 2020 stanovuje pre informatizáciu členských štátov EÚ nové parametre, čo by mohlo pre Slovensko znamenať šancu na “reštart”. Aj preto sa na Jarnej konferencii ITAPA hovorilo o zmenách, ktoré sú nevyhnutné, aby Slovensko v budúcnosti neprichádzalo o peniaze z Európskej únie, ako aj o nástrojoch, ktoré urýchlia a zjednodušia verejné obstarávanie projektov eGovernmentu. Čítať ďalej »

Hoteláci zo Súkromnej strednej odbornej školy absolvovali súvislú odbornú prax v Španielsku

23. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Dvadsiati piati žiaci rimavskosobotskej Súkromnej strednej odbornej školy sa práve vrátili z praxe na juhu Španielska, na Slnečnom pobreží – Costa del Sol, kde vďaka štedrej podpore Národnej agentúry (56 000 Eur) v rámci projektu Leonardo da Vinci absolvovali odbornú prax. Čítať ďalej »

Do novely geologického zákona žiadajú zakomponovať aj zákaz ťažby zlata

23. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Ministerstvo životného prostredia pripravuje novelu geologického zákona, ktorá má priniesť zákaz ťažby rádioaktívnych nerastných surovín. Ťažba bude možná iba v prípade, ak ju v referende odobria obyvatelia dotknutých obcí. Podobnú úpravu žiadajú aj obyvatelia Podpoľania v prípade ťažby zlatých rúd. Čítať ďalej »

ŽENSKÝ WEB: Svadba v máji – do roka máry

22. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Máj – lásky čas, a predsa sa mladomanželia májovým svadbám vyhýbajú. Príčinou je aj najznámejšia májová povera – Svadba v máji – do roka máry. Tak, ako si máj nevolili nevesty z čisto praktických dôvodov, dnes sú najsvadobnejšími práve jún a september. Torta sa neroztopí, jedlo nepokazí. Čítať ďalej »

MAS MALOHONT rozdelí viac ako 40 000,- EUR

22. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

V pondelok 19. mája 2014 boli vyhlásené 3 výzvy v rámci grantového programu MAS, v ktorých Miestna akčná skupina MALOHONT podporí sumou 41 600 EUR nápady týkajúce sa podujatí, propagácie, zveľadenia obcí a budovania turistických trás na území MAS MALOHONT. Čítať ďalej »

DEŇ DETÍ – „Rozprávkový les“ pri rybníku vo Vyšnom Skálniku

22. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Tento rok sa už po 12- krát otvorí brána do  Rozprávkového lesa  pri rybníku vo Vyšnom Skálniku, kde ožijú rozprávkové bytosti, aby mohli všetkým deťom pripraviť zaujímavé úlohy a sladké odmeny a tak spolu s nimi osláviť ich sviatok – Medzinárodný Deň detí.  Brána do ROZPRÁVKOVÉHO LESA je vstupom do sveta zábavy, hier a rozprávky a bude otvorená od 9:00 hod. do 12:00 hod. v sobotu, 31. mája 2014. Čítať ďalej »

Memoriál Martinka Sucháča v minifutbale

21. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Nadácia Nádej Martinka Sucháča a Gymnázium Ivana Kraska-Ivan Krasko Gimnázium v Rimavskej Sobote usporiadajú VII. ročník Memoriálu Martinka Sucháča v malom futbale chlapcov stredných škôl. Uskutoční sa v piatok, 23. mája v športovom areáli Martinka Sucháča pri gymnázia. Otvorenie turnaja bude o 9.00 hod. Čítať ďalej »

Gemerský fotoklub vystavuje v Rumunsku

20. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Dňa 17. mája sa v kultúrnom dome konala vernisáž výstavy Gemerskeho fotoklubu na štvordňovom medzinárodnom festivale  v rumunskom meste Valea lui Mihai, kde založili Fotoklub pomocou vedúceho tejto organizácie Ladislava Benedeka. Na vernisáži spoluúčinkoval spevácky zbor Andante z Tornali, a tak spolu reprezentovali Gemer. Čítať ďalej »

V priestoroch osvetového strediska vystavuje Anikó Pusková Bartová

20. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Maľovala už v detstve, ale po skončení škôl nemala čas na svoje hobby, pretože sa roky venovala len rodine a podnikaniu. Anikó Pusková Bartová teraz žije ako invalidka a od roku 2000 opäť začala tvoriť. Prvú samostatnú výstavu mala nedávno v Tornali a svoju tvorbu chce ukázať aj v okolitých miestach. Čítať ďalej »

Púť za spoznaním príbehu ochrankyne Rómov-Kali Sáry

19. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Informačné poradenské Centrum Rómov pod vedením Mgr. Zity Gazsovej realizuje v dňoch od 21.5. do 26.5.2014 projekt pod názvom Púť za spoznaním príbehu ochrankyne  Rómov – Kali Sáry (Čierna Sára). Projekt je celoslovenský a podporil ho Úrad Vlády SR, Kultúra národnostných menšín. Jeho miestom realizácie je Francúzsko, mestečko  Saintes – Maries – dela-Mer. Čítať ďalej »

Výstava o tom, ako sa v meste žilo počas prvej svetovej vojny

17. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

V Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote otvorili výstavu Rimavská Sobota v čase I. svetovej vojny. Jej kurátorkou je Éva Kerényi. Výstava, usporiadaná pri príležitosti 100. výročia vypuknutia I. svetovej vojny v roku 1914, sa zameriava na Rimavskú Sobotu, ako župné sídlo Gemera-Malohontu. Čítať ďalej »

Gastrookienko: Pelmene

17. Máj 2014 Autor: gemerland

2 komentáre/ov 

Zaujímavý recept na pelmene poslal do našej redakcie Jozef Pupala z Čierneho Potoka. Toto najznámejšie ruské jedlo pochádza zo Sibíri, kde ich odjakživa robili vo veľkom množstve, potom zmrazovali a skladovali vonku počas dlhej zimy. „Ja osobne ich robím z hocijakého druhu mäsa. Vynikajúce sú aj z pečenej hydiny,“ prezradil J. Pupala. Čítať ďalej »

Začala distribúcia digitálnych setov

16. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Do elektronizácie vzdelávacieho systému regionálneho školstva sa doposiaľ zapojilo už 4080 materských, základných a stredných škôl. V týchto dňoch k nim prichádza digitálna nádielka interaktívnych tabúľ, tabletov, tlačiarní a ďalšie technické dovybavenie. Čítať ďalej »

V múzeu otvoria výstavu Rimavská Sobota v čase I. svetovej vojny

15. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

V Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote otvoria v piatok, 16. mája o 15.00 hod. výstavu Rimavská Sobota v čase I. svetovej vojny. Jej kurátorkou je Éva Kerényi. Výstava, usporiadaná pri príležitosti 100. výročia vypuknutia I. svetovej vojny v roku 1914, sa zameriava na Rimavskú Sobotu, ako župné sídlo Gemera-Malohontu – ako sa žilo v meste počas vojny, aké hospodárske nariadenia a núdzové opatrenia zmenili predtým pokojný a bezstarostný život mešťanov. Čítať ďalej »

Futbal: Pohár ObFZ ostal v Tornali

14. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Väčšinou organizuje ObFZ v Rimavskej Sobote finále o pohár ObFZ po konci majstrovstiev, ale vzhľadom na blížiace sa MS v Brazílii v tomto roku finále 24. ročníka organizovali už 8. mája v Tornali, kde pred 300 divákmi domáce mužstvo využilo možnosť a vyhralo pohár. Kvalifikačný turnaj vo februári, ktorý sa odohral v Rimavskej Sobote, vyhrala Hnúšťa pred Tornaľou, Jesenským a Ožďanmi, a tak tieto štyri družstvá postúpili do finále. Favoritom by mal byť účastník štvrtej ligy, Hnúšťa, ale nakoniec skončili na poslednom, štvrtom mieste. Čítať ďalej »

Nový spôsob využitia odpadového tepla

14. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Aktuálne trendy v priemysle hovoria o nevyhnutnosti úspor energie, znižovaní nákladov na výrobu a využívaní druhotných energetických zdrojov. Nová technológia zo Žilinskej univerzity jasne napomáha tomuto trendu. Dokonca je už aj v prevádzke. Napríklad pri spracovaní kovov. Čítať ďalej »

Noc na Radnici-čaj u pána primátora

13. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

To tu ešte nebolo. V sobotu, 17. mája sa na Radnici v Rimavskej Sobote bude pracovať aj po 20:00 hod.  Baby  z Turistického informačného censtra RS vás pozývajú na soiré  “Noc na Radnici-čaj u pána primátora“ so začiatkom o 20:00 hod.  Budeme ponocovať, debatovať a odolávať spánku, zažijete atmosféru nočnej návštevy radnice. Čítať ďalej »

V Dome Matice slovenskej vystavuje Agáta Bartová

13. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

V rámci Dňa matiek otvorili v Dome Matice slovenskej v Rimavskej Sobote výstavu fotografií Agáty Bartovej. Nesie názov Výber z tvorby a bude nainštalovaná do konca mája. Je na nej 25 pocitových fotografií, graficky upravovaných. Sú to autorkine kompozičné výtvarné variácie. Medzi nimi nájdete aj fotografie detailov dreva, vody, či mesta Rimavská Sobota. Čítať ďalej »

Kandidátov na europoslancov chudoba ľudí netrápi

13. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Vyplýva to z prieskumu, ktorý iniciovalo občianske združenie Homo Humanus. V májových eurovoľbách kandiduje viac ako tristo kandidátov, z nich na otázku združenia reagovalo menej ako 10% zo všetkých opýtaných.  Bratislava, SR: Združenie Homo Humanus zaslalo kandidátom na europoslacov otázku v znení: „Akú časť platu by ste venovali na zvýšenie príjmov najchudobnejších vrstiev obyvateľstva, v prípade Vášho zvolenia?“ Čítať ďalej »

Zahraničné mobility pre učiteľov zapojených SOŠ

13. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Po úspešnom spustení národného projektu Rozvoj stredného odborného vzdelávania sa môžu pedagógovia zapojených stredných odborných škôl zúčastniť zahraničných pracovných ciest, a tak získať vedomosti, skúsenosti a zručnosti napríklad o duálnom systéme vzdelávania, spolupráci škôl so zamestnávateľmi, o výkone odbornej praxe, prípadne o odbornom vzdelávaní a príprave. Čítať ďalej »

Začíname s tvorbou regionálneho značenia GEMER – MALOHONT

12. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Po verejnom hlasovaní o motíve loga regionálnej značky a po jeho grafickom spracovaní začína séria stretnutí zameraná na predstavenie významu regionálneho značenia miestnych produktov a na vytvorenie pravidiel pre udeľovanie a používanie regionálnej značky GEMER-MALOHONT. Čítať ďalej »

Noc v múzeu: Prehliadky expozícií a výstav, predstavenie vajca vyhynutého obrieho vtáka, pečenie prasaťa

12. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

X. ročník Noci múzeí v Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote privíta svojich priaznivcov 17. mája v nočnej atmosfére po slávnostnom otvorení o 18.00 hod. Rok 2014 sa nesie v znamení 100. výročia vypuknutia I. svetovej vojny, na čo je zameraná jedna z aktuálnych výstav pod názvom Veľká vojna. Rimavská Sobota v čase I. svetovej vojny. Čítať ďalej »

Žiaci Obchodnej akadémie – Kereskedelmi Akadémia v Rimavskej Sobote na Zlatom Amosovi v Košiciach

12. Máj 2014 Autor: gemerland

1 komentár 

V dňoch 4. – 6. mája 2014 sme sa my, 11 žiaci 1.B triedy, s našou triednou učiteľkou Mgr. Magdou Tušimovou, zúčastnili semifinále a finále 8. ročníka ankety o najobľúbenejšieho učiteľa na Slovensku – Zlatý Amos 2014.  Napísali sme príbeh, ktorý našu triednu opisoval. Boli v ňom zážitky a slová, ktoré porotu zaujali, pretože naša triedna postúpila do semifinále v Košiciach. Čítať ďalej »

Deň matiek a otcov v Tomašovej

12. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Základná organizácia Csemadok v Tomašovej už siedmy krát  zorganizovala 10. mája Deň matiek a otcov, na ktorom sa zúčastnilo päťdesiat  členov organizácií. Slávnostný príhovor predniesla predsedníčka ZO Csemadok v Tomašovej Máté Mária, ktorá sa prihovorila matkám aj otcom. Čítať ďalej »

Noc v galérii: Komentovaná prehliadka výstavy, tvorivé dielne, divadelné pásma

9. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Mestská galéria Rimavská Sobota Vás pozýva na podujatie Noc v galérii, ktoré sa uskutoční 17. mája 2014 od 18,00 – 24,00 hod. V rámci neho sa uskutoční vernisáž a  komentovaná prehliadka výstavy malieb Milana Hnata, Obraz ožíva… - tvorivé dielne s Evou Talianovou a Naďou Mihaľovou (ručne kreslený obraz prenesený do 3D animácie). Čítať ďalej »

Nezabudnite voliť do EP

8. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Vo voľbách do EP v máji 2014 budú mať voliči možnosť ovplyvniť budúce politické smerovanie EÚ, keď si vyberú 751 poslancov EP. Slovenskí voliči majú toto právo dňa 24.5.2014 (sobota), kde môžu voliť 13 poslancov EP. Týmto spôsobom majú voliči možnosť vyjadriť sa k tomu, ako vedúci predstavitelia EÚ riešia problémy eurozóny a k plánom na užšiu hospodársku a politickú integráciu. Čítať ďalej »

Intenda podporí dobré nápady

8. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Nadácia Intenda v polovici februára 2014 vyhlásila v poradí 6. grantové kolo v rámci programu „Rozvíjame občiansku identitu.“ K termínu uzávierky 14. marca 2014 bolo nadácii adresovaných 67 projektov. U hodnotiacej komisie bodovalo 11, medzi ktoré sa prerozdelí 30 000 eur. Čítať ďalej »

69 rokov žijeme v mieri, ale nikdy nemôžeme zabudnúť na hrôzu vojny

7. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Dňa 8. mája si pripomenieme 69. výročie ukončenia najhrozivejšieho vojnového konfliktu, druhej svetovej vojny. Pri tejto príležitosti sa 7. mája konalo spomienkové stretnutie spojené s pietnym aktom kladenia vencov k pamätníku Červenej armády na Ulici M. Tompu v Rimavskej Sobote, ktoré organizoval Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov v Rimavskej Sobote. Čítať ďalej »

V múzeu otvorili výstavu o vzniku, sláve a zániku cechov

7. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

V Gemersko-malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote otvorili putovnú výstavu Baníckeho múzea v Rožňave s názvom Rožňavské cechy.  Jej kurátorkou je  Mgr. Sylvia Holečková a výstava bude verejnosti sprístupnená do 30. augusta. Cechy zohrali dôležitú úlohu v hospodárskom živote miest. Boli to stavovské organizácie združujúce majstrov jedného alebo viacerých príbuzných remesiel v jednom meste alebo v jednej oblasti. Základným  právnym dokumentom existencie cechu boli cechové artikuly, ktoré museli byť schválené vrchnosťou. Čítať ďalej »

Národný projekt investuje do kariérových poradcov na stredných školách

7. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

Systém výchovného a kariérového poradenstva už niekoľko rokov pomáha žiakom základných škôl vybrať si to správne povolanie, ktoré zohľadňuje tak jeho záujmy, ako aj postoje, vedomosti a napokon aj zručnosti. Na stredných odborných školách je poslanie kariérového poradenstva iné. Jeho úlohou je pomôcť žiakom zorientovať sa na trhu práce, pripraviť ho na budúce možné zmeny na trhu práce, prípadne na ďalšie vzdelávanie v príbuzných odboroch s väčšou možnosťou uplatnenia. Čítať ďalej »

V knižnici vystavuje fotografie Marta Kanalová

6. Máj 2014 Autor: gemerland

Bez komentára 

V Knižnici Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote je v rámci cyklu „Odkrývame talenty Rimavskej Soboty a okolia” nainštalovaná ďalšia výstava. Svoje fotografie vystavuje novinárka Marta Kanalová. Výstava s názvom Rôzne podoby života prezentuje štyri cykly fotografií: pestrosť krajiny, reportážna fotografia, ľudia na ulici a rôzne podoby modernej doby. Väčšina z nich je čierno-bielych. Tieto fotografie boli aj na výstave Košice Tour Expo 2014, ktorá sa konala vo februári v Hoteli Centrum Domu techniky v Košiciach. Čítať ďalej »

Nasledujúca strana »